HarmonyOS

Sledujte živě: Huawei představí Harmony OS a odstřihne se od Androidu

  • Huawei už se nebude spoléhat na americký Android
  • Harmony OS má být přelomový operační systém
  • Sledujte tiskovou konferenci živě 

Už jen několik hodin nás dělí od tiskové konference společnosti Huawei, na které bude široké veřejnosti představena finální verze nového operačního systému Harmony OS, který je konkurencí americkému Androidu.


Psali jsme: Huawei Watch 3 s Harmony OS umí pokročilý multitasking


Huawei Harmony OS míří nejen do telefonů

Doposud smartphony čínského výrobce kvůli americkým sankcím využívaly osekanou verzi Androidu od Googlu. Nyní už na tento software a na vrtochy americké administrativy nebudou muset spoléhat. Je přitom známo, že Harmony OS najde uplatnění v celé řadě zařízení a kromě smartphonů a tabletů poběží také v chytrých hodinkách, noteboocích, chytrých reproduktorech a další nositelné elektronice. Už dříve ho Huawei nasadil u televizorů nabízených v Číně.

Budoucnost je tady

Kromě premiéry samotného Harmony OS se dnes odpoledne dočkáme i prvních produktů, které jej budou nabízet už takzvaně z výroby. Firma během tiskové konference ukáže špičkový tablet MatePad Pro 2 (možná ve více velikostech displeje) a také chytré hodinky Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro. Na smartphony  P50 dojde řada až později v letošním roce. Alespoň náš spolehlivý zdroj se o nich v souvislosti s dnešní tiskovkou nijak nezmiňuje. Kdyby nové top mobily Huawei přece jen ukázal, bylo by to obrovské překvapení. Firmu k tomu ale vůbec nic netlačí.

Přelomovou tiskovou událost v historii společnosti Huawei můžete sledovat online na internetu. Stač kliknout na tento odkaz, který vás přenese YouTube, nebo si důležitý stream pusťte ve vloženém okně níže.

Total
1
Shares