Huawei MatePad Pro 2: prodejní balení zdobí nápis Harmony OS

  • Huawei kvůli americkým sankcím mění strategii
  • Příští týden spustí konkurenci systému Android
  • Prvním produktem s Harmony OS bude MatePad Pro 2

Už ve středu se uskuteční zásadní tisková konference Huawei, na kterou se čekalo dva roky. Čínský výrobce na ní oficiálně představí Harmony OS, univerzální operační systém, který najde uplatnění v celé řadě zařízení.


Psali jsme: Seznam zařízení Huawei a Honor, která dostanou Harmony OS


Harmony OS udělá za Androidem tečku

Platforma Harmony OS poběží v televizorech, noteboocích, chytrých reproduktorech, smartphonech nebo v nositelné elektronice. Huawei přitom už dříve jasně uvedl, že je jeho systém přímou konkurencí Androidu.

Doposud smartphony Huawei využívaly kvůli americkým sankcím osekanou verzi Androidu od Googlu, ve které nefungují obchod s aplikacemi Google Play, přehrávač YouTube nebo platební služba Google Pay. A to na západních trzích představuje problém. Nyní na americký software už Huawei nebude muset spoléhat.

Během plánované středeční akce představí čínský technologický gigant Harmony OS společně s dalšími chytrými produkty – tabletem MatePad Pro 2, chytrými hodinkami řady Watch 3 a zřejmě i vlajkovým smartphonem Huawei P50.

MatePad Pro 2
MatePad Pro 2 a prodejní balení | foto: Weibo

Díky jednomu tipérovi z mikroblogu Weibo se s předstihem můžeme podívat na prodejní balení nového tabletu MatePad Pro 2. Na přední straně krabičky můžeme zřetelně vidět nápis „Powered by HarmonyOS“. Ano, nový top tablet dostane operační systém Huawei Harmony OS už z výroby. Čekalo se ale něco jiného?

Výbava na úrovni

MatePad Pro 2 bude poháněn 5nm procesorem Kirin 9000 a dodáván ve dvou variantách, které se budou lišit velikostí obrazovky – jedna má mít úhlopříčku 12,6 palce, zatímco druhá 10,8 palce. Obě verze bude spojovat podpora obnovovací 120Hz frekvence  displeje, alespoň 8 GB RAM a nabíjení výkonem 40 W prostřednictvím kabelu.

Total
17
Shares