Xiaomi Redmi K50 Gaming Edition

Skvělý levný telefon Xiaomi se vyprodal za minutu. Firma vydělala téměř miliardu

  • Xiaomi začalo oficiálně prodávat model Redmi K50 Gaming Edition
  • Zájem o novinku byl na čínském trhu obrovský
  • Za pouhých 60 sekund bylo vyprodáno

Apple není jediný výrobce, který se může pochlubit rychlými prodeji svých telefonů. Výrazných úspěchů dosahuje také firma Xiaomi. Na domácím čínském trhu se jejího levného smartphonu Redmi K50 Gaming Edition, který má výbavu snů, ale cenu drží nízko, během 60 sekund prodalo 70 tisíc kusů.


Nepřehlédněte: Něco nevídaného, Xiaomi telefon připojíte k routeru jako počítač


Další levný herní telefon

Společnost Xiaomi se v posledních měsících tlačí na pozici největšího výrobce smartphonů na světě. A protože má pestřejší nabídku než současná jednička Samsung, je možné, že se jí to brzy povede.

Firma v Číně momentálně startuje prodej svého nového herního telefonu Redmi K50 Gaming Edition. Ten má skvělou výbavu, stojí ale zlomek toho, co konkurenční mobily zaměřené na hráče, jako je třeba ASUS ROG Phone 5 (25 990 Kč). Obrovskému zájmu se tedy nelze vůbec divit.

Telefony téměř za miliardu

Za Androidem 12 poháněný telefon, využívající špičkový osmijádrový procesor Snapdragon 8 Gen 1 a 8/12 GB paměti RAM, výrobce požaduje 3 299 jüanů (v přepočtu asi 11 tisíc korun). První série v počtu 70 tisíc kusů zmizela z oficiálního e-shopu během jedné minuty, tvrdí web PhoneArena.com. Do kasy Xiaomi během krátké chvíle přibylo po přepočtu zhruba 947 milionů korun (asi 280 milionů jüanů).

Z kopírky se stal technologický obr

Příčina velkého úspěchu Xiaomi spočívá v zaměření na koncové uživatele, kteří mají hlouběji do kapsy. Podnik nabízí telefony pod vlastní značkou i jejich levnější verze označované jako Redmi a POCO. Firma byla založena v roce 2010 a zpočátku platila za levnou kopii produktů Apple. Naštěstí se to během párn let změnilo a dnes už si jde svou vlastní cestou.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Xiaomi / tisková zpráva

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Tady někdo nezná rozdíl mezi ziskem a obratem. Doufám, že vám dobře pláži, když už ze sebe děláte veřejně hlupáka.

Comments are closed.