Xiaomi Redmi K50 Gaming Edition

Sebevědomí až do nebes. Xiaomi si pláclo s Mercedesem, představí speciální telefon

  • Xiaomi chystá levný herní telefon se skvělou výbavou
  • Bude mít nejvýkonnější Snapdragon i pořádnou porci operační paměti
  • Redmi K50 Gaming Edition dorazí i ve verzi Mercedes-AMG F1

Xiaomi se náramně daří a není to úplná náhoda. Telefony tohoto čínského výrobce se totiž za poslední roky hodně zlepšily a patří ke špičce trhu. Firmě neuvěřiteně narostlo seběvědomí, které dokazuje i zatím oficiálně neohlášená spolupráce s proslulou německou automobilkou. Jejím výsledkem bude speciální telefon Redmi K50 Gaming Edition ve verzi Mercedes-AMG F1.


Nepřehlédněte: 6G v Číně dosahuje takové úrovně, až z toho mrazí. Evropa s USA mají problém


Xiaomi s logem věhlasné automobilové značky

Zatím víme, že se Redmi K50 Mercedes-AMG F1 od základní verze bude lišit zéjména pozměněným designem zadní stany, kde bychom měli najít logo slavné automobilky. Ve hře je i speciálně upravené prodejní balení a kdo ví, třeba se dočkáme i dalších překvapení.

Hardwarová výbava už by měla být identická, tedy skvělá. Xiaomi vsadí na osmijádrový Snapdragon 8 Gen 1, čili aktuálně nejvýkonnější mobilní čip s mamutím výkonem. Aby se telefon během několikahodinových herních maratonů nepřehříval, výrobce do něj raději integruje také velmi účinný systém chlazení.

V maximální konfiguraci K50 Gaming Edition se očekává až 12 GB operační paměti a 256GB vnitřní úložiště, ovšem bez možnosti dalšího rozšíření paměťovými kartami.

Parádní displej, foťák od Sony a speciální tlačítka

Na přední straně smartphonu se bude nacházet velký 120Hz AMOLED displej s frekvencí reakce na dotyk 400 Hz nebo 720 Hz. Ve hře je rovněž 5 000mAh baterie a hodně slušné 67W kabelové dobíjení. Slabinou nového Redmi nebude ani fotoaparát, byť půjde o plnokrevný herní model, kde se na něj obvykle neklade přehnaný důraz.

Xiaomi vsadí na velmi slušný 64Mpx fotočip IMX686 od Sony a přidá i optickou stabilizaci obrazu. Od zbytku standardní světové produkce se nový herní smartphone odliší speciálními tlačítky (tzv. triggery) na pravém boku, které ho přemění v přenosnou herní konzoli.

Datum premiéry?

K oficiálnímu představení chytrých telefonů Redmi K50 Gaming Edition a Redmi K50 Mercedes-AMG F1 dojde už za dva dny, tedy ve středu 16. února.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Xiaomi / tisková zpráva

Total
0
Shares