Xiaomi 13

Skvěle vybavený telefon Xiaomi si za 5 000 Kč koupilo během pár dní 300 tisíc lidí

  • Po novém Xiaomi se doslova jen zaprášilo
  • Zájem lidí o telefon byl obrovský

Apple není jediný výrobce, který se může pochlubit rychlými prodeji svých telefonů. Výrazných úspěchů dosahuje také čínská firma Xiaomi. Její levný smartphone Redmi Note 12 si během několika dní koupily statisíce lidí.


Nepřehlédněte: Nejlepší displej, jaký kdy byl v telefonu použit? Xiaomi se dme pýchou, že konkurenci zadupalo do prachu


Xiaomi modelovou řadu Redmi Note 12 představilo na konci loňského roku. U dvou modelů výrobce nabízí extrémní rozlišení fotoaparátu, jeden z telefonů je více než solidním základem a poslední pak má neuvěřitelně výkonné 210W nabíjení. Po Číně novinky nyní zamířily do Indie, kde okamžitě strhaly všechny dosavadní prodejní rekordy.

Levné telefony od Xiaomi

Ještě před oficiálním prodejem informace o nových mobilech na indickém internetu vyhledávalo téměř devět milionů lidí a vysoký zájem se Xiaomi podařilo přetavit nakonec i ve skvělé prodeje. Za pouhých několik dní si telefony pořídilo více než 300 tisíc zákazníků, což je nevídaný úspěch.

Tak obrovskému zájmu se však nelze příliš divit. Za skvěle vybavené smartphony výrobce požaduje směšné částky. Nevíme, jaký z telefonů byl nejžádanější. Obecně ale platí, že nejprodávanější je vždy ten nejlevnější a základem letošní řady je Redmi Note 12 5G.

Jedná se o mobil s dostatečně výkonným procesorem Snapdragon 4 Gen 1 a displejem technologie AMOLED s vysokou obnovovací frekvencí 120 hertzů, donedávna vyhrazenou jen telefonům z prémiového segmentu.

telefon
Zdroj: N.Tho.Duc / Unsplash

Dalším lákadlem smartphonu je hlavní kamera, respektive kamery. Na zadní straně je trojitá optika, která se skládá z hlavního 48Mpx fotoaparátu, druhého 8Mpx senzoru s širokoúhlým záběrem a 2Mpx makro fotoaparátu.

Třešničkou na dortu pak je velkorysý akumulátor s kapacitou 5 000 mAh a podporou 33W kabelového nabíjení. Výrobce uvádí, že z 0 na 50 procent kapacity baterie se mobil dobije za 22 minut.

Moderně vypadající přístroj běží pod operačním systémem Android 13 a k dispozici je grafická nadstavba MIUI, jak jsme u Xiaomi zvyklí.

V průběhu roku dorazí i do Česka

Z doslechu víme, že řada Redmi Note 12 bude v průběhu letošního roku dostupná i v Česku. Ceny smartphonů na čínském a indickém trhu jsou směšně nízké a v Evropě to letos nemusí být jiné – tuzemským zákazníkům může výrazně pomoci silný kurz koruny. Cenu Redmi Note 12 5G odhadujeme na 5 000 korun.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Je to opravdu anebo někdo si hraje s lidmi a láká je na to co není tak?

  2. Kde se prodává za tyhle peníze? Nevidím cenovku pid 10k CZK

Comments are closed.