Dynamic Island, Xiaomi

Nejlepší displej, jaký kdy byl v telefonu použit? Xiaomi se dme pýchou, že konkurenci zadupalo do prachu

  • Nejlepší displej v telefonu s Androidem najdete u Xiaomi
  • Obrazovka v Xiaomi 13 je krásně čitelná i při procházce na Sahaře

Premiéra Xiaomi 13 je pro fanoušky smartphonů bezpochyby nejdůležitější událostí. Do oficiálního evropského odhalení zbývá něco málo přes měsíc, ale poslední dny jsou naštěstí plné úniků. 


Nepřehlédněte: Může telefon nahradit profi fotoaparát? Nejlepší Xiaomi míří do Česka a nebude stát majlant, pomůže silná koruna


Nejlepší displej, jaký kdy byl v mobilu?

Xiaomi i letos následovalo obvyklý vzorec představování telefonů. Jako první přišla na řadu premiéra pro domácí čínsky trh, zbytek světa musí na globální odhalení čekat.

V Číně tedy už dvojici telefonů Xiaomi 13 a 13 Pro viděli, ovšem asi by bylo naivní předpokládat, že se o nich nedozví i zbytek světa. Známe tedy veškeré specifikace a design novinek, tajemstvím zůstává už jen evropská dostupnost a cena. Tedy jak se to vezme.

V uplynulých hodinách se ozval šéf Xiaomi Lei Jun. O tomto vysoce postaveném zaměstnanci čínského výrobce je známo, že často a rád přispívá na sociální síť Weibo. Jeho nejnovější příspěvek se týká použitého displeje v Xiaomi 13, který je podle něj vůbec tím nejlepším, jaký v telefonech s Androidem můžeme najít.

Jas dotykového panelu v maximu prý dosahuje úctyhodných 1 900 nitů, za což vděčí technologiím Samsungu, který Xiaomi obrazovky do elektroniky dodává. Vyšší jasnost jde ruku v ruce s lepší čitelností na přímém slunečním světle, takže se dá bez nadsázky napsat, že i během procházky po Sahaře uvidíte, co se na obrazovce děje.

Chytrý telefon Xiaomi
Zdroj: Đức Trịnh / Unsplash

Xiaomi 13 zaboduje i vydrží

Nejjasnější displej do mobilů nadále montuje Apple (jeho iPhony 14 Pro Max mají panely o svítivosti 2 000 nitů), ale v segmentu smartphonů s operačním systémem Android nemá Xiaomi konkurenci. 

Šéf čínského podniku v příspěvku také znovu zopakoval, že telefon zákazníkům nabídne perfektní výdrž a pochopitelně se nevyhnul ani srovnání s novými iPhony.

Jak sami asi tušíte, Xiaomi 13 na tom je výrazně lépe než iPhone 14 a dokonce i než iPhone 14 Pro Max, který je aktuálně považován za jeden ze smartphonů s nejlepší výdrží.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares