Xiaomi 13

Může telefon nahradit profi fotoaparát? Nejlepší Xiaomi míří do Česka a nebude stát majlant, pomůže silná koruna

  • Na pulty evropských obchodů se chystá nejlepší Xiaomi
  • Model 13 Ultra bude lákat na nadupaný foťák s logem Leica

Začátek roku s sebou nese i pravidelnou dávku úniků informací a tentokrát to vypadá, že je na čase odhalit podrobnosti o příštím supertelefonu čínského Xiaomi. Poté, co na internet unikly dílčí specifikace 13 Ultra, známe s předstihem i oficiální cenu.


Nepřehlédněte: Češi, máte Xiaomi? Tento populární telefon právě dostává MIUI 14 s Androidem 13


Xiaomi by mělo ve své prémiové řadě brzy představit model 13 Ultra. Hlavním tahákem v jeho případě má být fotoaparát. Podle úniků to bude opravdové monstrum. Ať už velikostí modulu, nebo podle počtu snímačů. A pokud se nestane něco neočekávaného, půjde o nejlepší fotomobil letošního roku. Hodně pomůže světoznámá Leica!

Xiaomi 13 Ultra bude fotomonstrum

Pokud si vzpomínáte, tak typ Mi 11 Ultra byl mimo Čínu dostupný pouze v omezeném množství. A předchozí Xiaomi 12S Ultra měl čínskou exkluzivitu. Znamená to tedy, že Xiaomi 13 Ultra bude mít stejný osud jako starší modely řady Ultra? Naštěstí ne! Nedávno jsme se dozvěděli, že telefon bude dostupný i v Česku.

To však není jediná informace, kterou o mobilu víme. Už dnes máme poměrně jasnou představu, co by měl nejlepší telefon Xiaomi nabízet. Má být osazený nejmodernějším procesorem Snapdragon 8 Gen 2, jemným 120Hz E6 AMOLED displejem a dodáván s nadstavbou MIUI 14 založenou na operačním systému Android 13.

Jaká bude česká cena?

Co se týče ceny, insider naznačuje, že Xiaomi 13 Ultra bude mít stejnou cenovku jako předchůdce. Pokud si nemůžete vzpomenout na cenu modelu 12S Ultra, rádi připomeneme – prodával se za 5 999 jüanů, tedy přibližně 21 500 korun.

Z historie víme, že ceny smartphonů na čínském trhu jsou směšně nízké a v Evropě to letos nemusí být o tolik jiné – tuzemským zákazníkům může hodně pomoci silný kurz koruny. Cenu telefonu Xiaomi 13 Ultra na českém trhu odhadujeme na 29 990 korun.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares