Procesor

Skutečně v Rusku našli 250 milionů let starý počítačový čip? Vědci nález zkoumali a tady je výsledek

  • Objev z Ruska prý staví historii na hlavu
  • Jaká je skutečnost?

Ruský rybář Viktor Morozov před lety objevil artefakt, který věnoval vědcům. Ti po mnoha testech dospěli k závěru, že se jedná o jakýsi mikročip, jehož stáří v laboratořích odhadli na 250 milionů let. Mnoho lidí věřilo, že jde o technologický pozůstatek civilizace, která obývala Zemi před miliony let, nebo o stopu mimozemské přítomnosti. Skutečně se podařilo objevit důkaz, který přepíše dějiny?


Nepřehlédněte: Motýlí muž: Tragédii v Černobylu prý předcházelo pozorování neznámého tvora


Mikročip z Ruska starý 250 milionů let

Není tomu tak dávno, co články o mikročipu nalezeném v Rusku zaplavily internet a mnozí lidé věřili tomu, že byla objevena elektronika stará 250 milionů let. Pokud by to byla pravda, znamenalo by to, že před stovkami milionů let žily na Zemi extrémně vyspělé civilizace.

Skutečnost ale zdaleka není taková, jak si mnozí příznivci záhad přáli. Ačkoli je možné, že dávné civilizace byly mnohem vyspělejší, než jsou si vědci ochotni připustit, na solidní důkaz si musíme stále počkat.

Údajný mikročip byl nalezen v ruském Labinsku a odeslán k analýze na Jihoruskou státní polytechnickou univerzitu. Po několika testech se ovšem ukázalo, že o žádný čip nejde. To, na co se díváme, je zkamenělý mořský tvor.

Lilijce jsou ostnokožci, tedy živočichové příbuzní mořským ježkům a hvězdicím. Mají bohatou fosilní minulost a nález ukazuje typické zachování těchto organismů, uvedli pracovníci univerzity v prohlášení. Samotné stáří pozůstatku odhadli experti na 410 až 450 milionů let.

Mořský živočich

I když se po světě mohou vyskytovat různé předměty, které tak či onak zpochybňují hlavní proud historie, tento zvláštní artefakt mezi ně rozhodně nepatří. Skutečnost je tedy taková, že mikročip, který pochází z doby před mnoha miliony let, jsme stále neobjevili a celý ten humbuk měl na svědomí malý mořský tvor a nikoli dávná civilizace.

Příběh o nálezu mikročipu starého 250 milionů let nafoukla některá média a mnoho čtenářů jim vše zbaštilo i s navijákem. Nejde o nic jiného než o hoax, v jehož rámci je celá „záhada“ postavena pouze na vizuální podobnosti nalezeného artefaktu a mikročipu.

Zdroj náhledové fotografie: Bing Image Creator (generováno AI), zdroj: Ancient-Code

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Blbost, prohlédněte si toho tvora na internetu a tu fosilii a je zu podoba asi jako raketa a rohlik

Comments are closed.