Motýlí muž

Motýlí muž: Tragédii v Černobylu prý předcházelo pozorování neznámého tvora

  • Motýlí muž je poslem špatných zpráv
  • Lidé ho prý viděli i před havárií v Černobylu

Výbuch Černobylu je považovaný za vůbec nejhorší tragédii jaderné elektrárny v dějinách. Přestože o havárii víme naprosto vše, někteří se domnívají, že byla opomenuta jedna zásadní věc – zjevení Motýlího muže, kterého měli spatřit zaměstnanci velína několik hodin před katastrofou.


Nepřehlédněte: Mysleli si, že jejich blízcí volají s žádostí o pomoc. Byl to zcela nový podvod s umělou inteligencí


Opravdu Motýlí muž předpovídá katastrofy?

V podstatě jediné, co se před 37 lety v Černobylu pokazilo, bylo všechno. Podle vědců je nepravděpodobné, že by se sled tragických událostí mohl někdy v budoucnu opakovat s tak katastrofálním účinkem.

Důsledky černobylské havárie dodnes vzbuzují respekt: Dva pracovníci elektrárny zemřeli v den havárie. 237 lidí bylo ihned po havárii hospitalizováno a u 134 z nich byl diagnostikován akutní radiační syndrom, do 3 měsíců zemřelo 28 z nich. V následujících 10 letech zemřelo dalších 14 z původních 237. Mnozí z obětí byli hasiči a záchranáři snažící se dostat havárii pod kontrolu.

S černobylskou havárií se však pojí i jedna záhada, která dodnes nebyla uspokojivě vysvětlena. Někteří zaměstnanci elektrárny prý před havárií spatřili Motýlího muže – tajemnou bytost, která je poslem špatných zpráv. Mothmana, jak se mu říká, od jeho prvního zjevení již spatřily tisíce lidí. Jeho skutečnou existenci se však nikdy prokázat nepovedlo. 

Motýlí muž
Zdroj: Patrick Hendry / Unsplash

V USA ho viděly tisíce lidí

S vysokou bytostí s křídly a červeně svítícíma očima je spojována především katastrofa mostu Silver Bridge v americkém Point Pleasant. Různé zprávy však uvádějí, že se Motýlí muž objevil také v okolí černobylské jaderné elektrárny nedlouho před havárií. Zpozorován byl údajně několik hodin před roztavením reaktoru. Mezi svědky byli údajně čtyři muži z velína čtvrtého bloku.

Nic z výše napsaného samozřejmě nemusí být pravda, ale nelze opomenout, že Motýlího muže viděly tisíce lidí po celém světě. Podle knihy The Mothman Prophecies z roku 1975 od Johna Keela je fenomén Motýlího muže běžnou součástí katastrof. Někteří tvrdí, že postava je temný anděl. Podle jiných se však jedná o obyčejného ptáka – sovicí sněžnou.

Ať už je pravda jakákoliv, v americkém Point Pleasant na počest tohoto „moderního strašáka“ každoročně pořádají průvod v maskách.

Zdroj náhledové fotografie: Zdroj: Unsplash / Gabriel, zdroj: Ancient Code

Total
0
Shares