Šikana na pracovišti

Šikana zaměstnanců v přímém přenosu! Firma jim kontroluje mobilní telefony

 • Nové metody na pracovišti
 • Šikana zaměstnanců jako trend

Vztahy mezi zaměstnanci a zaměstnavatelem, ač definovány zákonem, by vydali na pořádnou bichli. Nejde tak ani o to, jak fungují na papíře jako spíše v praxi.

V práci musíš poslouchat!

Určitě jste slyšeli nejrůznější zkazky o tom, že v některých obchodních řetězcích nesměli lidé v průběhu své směny pomalu ani na toaletu, jinde pro změnu panovaly neutěšené podmínky apod.

Upřímně doufám, že jste něco takového nezažili na vlastní kůži. A pokud ano, klidně to rozeberte v komentářích, protože o takových věcech nejenom, že se má, ale musí mluvit!


Nepřehlédněte: Musk baví internet. Po Twitteru koupí Apple, Samsung nebo Coca-Colu


Šikana na pracovišti
Zdroj: Hunters Race, Unsplash

A aby toho nebylo málo, jeden čínský podnik povýšil šikanu na pracovišti na novou úroveň. Jak informuje OddityCentral a český 100+1, majitel menší firmy ve Wu-chanu zaměstnancům lustruje jejich mobilní telefony, cituji:

„Zaměstnanci mu každý den po skončení pracovní doby musejí poslat snímek obrazovky, dokumentující využití baterie v jejich mobilním telefonu.“

Šikana zaměstnanců? Ale vůbec

Závěrem jen dodám, že většina z nich se této novince bez řečí podřídila, pouze hrstka uvedla, že to vnímají jako naprosto nepřiměřený zásah do vlastního soukromí.

Zaměstnavatel argumentuje tím, že se touto cestou snaží zvýšit produktivitu a přimět podřízené, aby se věnovali své práci a netrávili čas hraním her a sledováním sociálních sítí.

Zdroj náhledové fotografie: Hunters Race, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
2 komentářů
 1. Pochybuji, že něco takového povede ke zvýšení produktivity práce a zlepšení pracovních výsledků/zaměstnanců. Spíše naopak.

 2. Raději někoho sice třeba kafuje, kouká na internet a do mobilu, ale svojí práci udělá vždy na 100% jak nejlépe to jde. Některé úkoly třeba i velmi rychle a “levou zadní” ale v perfektní kvalitě se 100% spolehlivostí. Když je ta práce hotová a tak jak má být, zákazník je spokojen a objedná si/zaplatí znovu, tak ať si klidně kouká do toho mobilu.
  Protože i na tom internetu je sice spousta informací a je velká pravděpodobnost, že při tom brouzdání narazí
  na aktuální informace ze svého oboru ve kterém pracuje, na inspiraci, nové trendy na možnost jak posunout nejen sebe ale celou firmu dopředu. Takoví lidé bývají flexibilní, pohotoví, akční spolehliví a věci řeší s humorem.
  Protože si váží toho co mají. A mají větší motivaci pracovat jak nejlépe to jde.
  Lepší než někdo, kdo sice dělá to co má, ale trvá mu to 2-3x déle, morduje se s tím zbytečně a výsledek nic moc.
  Přesně takovéhle lidi pak musí zachraňovat/musí to předělávat Ti, kteří sice stráví část pracovní doby koukáním od mobilu ale když jde do tuhého tak to umí vyřešit dobře a rychle.

Comments are closed.