Selfie kamera

Selfie kamera je základ! Toto jsou nejlepší mobilní telefony pro influencery

  • Pro některé zákazníky je kolikrát důležitější přední fotoaparát než zadní
  • Telefonů se skvělou selfie kamerou je naštěstí hned několik

Zatímco hlavní fotoaparáty smartphonů jsme probrali v samostatném článku zaměřeném na fotomobily s cenou do 5 tisíc korun, nyní se podíváme na nejzajímavější telefony s cenou do 15 tisíc korun orientované na selfie kamery.


Nepřehlédněte: Bleskové nabíjení i za pár peněz! 5 výhodných telefonů se superrychlým nabíjením


Huawei Nova 10

Nejnovější střední třída od čínského Huawei – Nova 10 – zaujme především svým extravagantním designem, najmě pak zdobeným fotomodulem.

To hlavní se ale nachází vpředu. V kruhovém výřezu najdete 60Mpx selfie kamerku. Ta má elektronickou stabilizaci obrazu, záběr 100° a umí natáčet až ve 4K s plynulostí 30 fps. Za zmínku přitom stojí i zadní tandem fotoaparátů: 50 + 8 + 2 Mpx.

Huawei Nova 10
Zdroj: Huawei

Honor 70

Honor 70 směřuje do segmentu tzv. skoro-vlajkových telefonů. Nabízí takřka vlajkové specifikace – a to platí i o selfie kamerce. Ta je ukryta v průstřelu, disponuje rozlišením 32 Mpx, clonovým číslem f/2.4 a rozumí si i s HDR.

Pro stabilizaci Full HD videí používá gyroskopickou elektronickou stabilizaci. Podobně jako u Huawei Nova 10, nechybí ani oblíbený vlogovací režim, kdy natáčíte video přední a zadní kamerou zároveň.

HONOR 70
Zdroj: HONOR

Vivo X80 Lite a Vivo V23

Stylový hranatý telefon Vivo X80 Lite nabízí v „kapkovitém“ výřezu jedinou čelní kamerku, která dostala uctivé rozlišení 50 Mpx.

Sluší se pak ještě zmínit, že disponuje autofokusem, podporuje HDR a videa umí natáčet až při rozlišení 4K a plynulosti 30 fps. Ani tentokrát nechybí vlogovací režim pro začínající youtubery a influencery.

Navíc, velmi zajímavou selfie sestavu má i předchůdce – Vivo V23. Ten disponuje shodnou primární selfie kamerkou, tu však doplňuje ještě 8Mpx širokoúhlým snímačem se záběrem 105° a duálním předním přisvětlením.

vivo X80 Lite
Zdroj: vivo

Nepřehlédněte: Když chcete fotit, ale zároveň šetřit! Nejlepší fotomobily s cenou do 5 000 Kč


Motorola Edge 30 Fusion

Motorola Edge 30 Fusion patří k nejmladším smartphonům na tomto seznamu, představena byla totiž teprve na sklonku září. Disponuje 1/2.8″ čelním fotoaparátem s rozlišením 32 Mpx a clonou f/2.5. Nechybí oblíbený autofokus, HDR i natáčení 4K videí.

Přední kamerka je u nové Motoroly uložena v maličkém průstřelu. Zato zadní fotomodul je vyšperkován metalickou povrchovou úpravou a nabízí kromě hlavního 50Mpx fotosenzoru také 13Mpx „širokáč“ a 2Mpx doplňkový fotoaparát.

Motorola Edge 30 Fusion
Zdroj: Motorola

Zdroj náhledové fotografie: Mateus Campos Felipe / Unsplash, zdroj: vlastní

Total
0
Shares