Rychlonabíjení, telefon

Bleskové nabíjení i za pár peněz! 5 výhodných telefonů se superrychlým nabíjením

  • Rychlost nabíjení u smartphonů už je pro mnohé zákazníky důležitější než velikost baterie
  • Tím spíš, že mobil s rychlým nabíjením se dá pořídit už jen za pár tisíc

Závod o to, kdo nabídne větší baterii, výrobci mobilních telefonů postupně vzdali. Je tu totiž nová „soutěž“, a sice o to, kdo nabídne nejvyšší nabíjecí výkon. O primát v tomto klání soutěží nejvíce čínské firmy, pět jejich telefonů vám nyní představíme.

Poco M5s

Absolutně nejlacinější telefon na našem seznamu. Nikoho by tak nemělo překvapit, že má také nejpomalejší nabíjení ze zde zmíněných. I tak jde ale o velmi pěknou hodnotu.

Akumulátor s kapacitou 5 000 mAh můžete dobíjet výkonem až 33 W, přičemž adaptér s takovým výkonem najdete rovnou v balení. Výrobce se chlubí, že za půl hodiny na nabíječce bude novinka dobita do 64 %.

Poco M5s
Zdroj: Xiaomi

Huawei Nova 10 Pro

Další relativně nový smartphone – výkladní skříň Huawei, když jde o střední / vyšší-střední třídu. Nova 10 Pro dostala Li-Pol akumulátor s kapacitou 4 500 mAh, který zvládne až 100W rychlonabíjení přibaleným adaptérem.

Jak tvrdí sám Huawei, nabít mobil z 20 do 80 % trvá jen 10 minut. Opravdu impozantní…

Huawei Nova 10
Zdroj: Huawei

Xiaomi 12T

S Xiaomi 12T si na moment odskočíme do segmentu vlajkových lodí. Tento smartphone nabízí prakticky high-end displej, čipset nebo třeba 108Mpx fotoaparát, zahanbit se ale nenechá ani co do baterie a nabíjení.

5 000mAh akumulátor podporuje nabíjení výkonem až 120 W, přičemž i u tohoto kousku máte adaptér obsažen v balení. Oficiální materiály uvádí, že za 19 minut by měl být smartphone nabit z 0 do 100 %.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi, TZ

Vivo Y35

Vivo u několika svých smartphonů láká na velmi rychlé nabíjení, a jedním takovým je i Vivo Y35. Tento cenově dostupný model střední třídy byl obdařen 5 000mAh baterií, kterou nabijete 44W adaptérem obsaženým v prodejním balení.

Vivo slibuje, že za 34 minut nabijete 70 %. A zapadnout by nemělo ani to, že smartphone podporuje reverzní nabíjení kabelem.

Vivo Y35
Zdroj: Vivo

Honor Magic 4 Lite

Honor Magic 4 Lite jsme již zmiňovali v našem seznamu nejstylovějších smartphonů. Své místo má i zde, protože s cenou necelých 8 tisíc korun patří k nejlevnějším mobilním telefonům s tak rychlým nabíjením.

Lithium-polymerový akumulátor s kapacitou 4 800 mAh můžete výkonem 66 W dobít za 20 minut na 60 %. Rovněž k tomuto kousku dostanete rovnou i nabíjecí adaptér.

HONOR Magic4 Lite
Zdroj: HONOR

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash, zdroj: vlastní

Total
0
Shares