Honor x7

Když chcete fotit, ale zároveň šetřit! Nejlepší fotomobily s cenou do 5 000 Kč

  • Pořizovat kvalitní fotky chtějí i méně nároční zákazníci s rozpočtem do 5 tisíc korun
  • K obstojným, leč cenově dostupným fotomobilům patří třeba Poco M5s nebo Vivo Y21

Fotoaparát patří k tomu nejdůležitějšímu, podle čeho v roce 2022 zákazníci vybírají svůj nový telefon. Chtějí fotomobil, který uspokojí jejich požadavky, ať už hledají v segmentu kolem 30 tisíc, nebo do 5 tisíc korun. Jaké jsou ty nejlepší fotomobily s cenovkou do 5 000 Kč včetně DPH?

Poco M5s

Všestranný smartphone Poco M5s má kromě krásného displeje a velké baterie také obstojný fotoaparát. Hlavní sestavu tvoří 64Mpx fotoaparát s fázovým ostřením, 8Mpx širokoúhlý snímač s úhlem záběru 118° a pak také dva 2Mpx fotoaparáty, se kterými budete moci pořizovat makro a portrétní snímky s efektem rozmazaného pozadí. Nechybí LED přisvětlení a schopnost natáčet videa ve 4K rozlišení s 30 fps. Selfie kamerka je ukryta v titěrném průstřelu a disponuje rozlišením 13 Mpx.

Poco M5s
Zdroj: Xiaomi

Vivo Y21s

Vivo Y21 není jen povedený fotomobil „za pár tisíc“, ale také vcelku stylový přístroj – zaujme jak ve světle modrém provedení, tak v tom tmavě modrém. Prim hraje u zadního fotoaparátu 50Mpx hlavní snímač, který má clonové číslo f/1.8 a disponuje též elektronickou stabilizací nebo fázovým ostřením.

Zbytek sestává z 2Mpx makro skla a 2Mpx hloubkového senzoru, podobně jako u Poco M5s. Cenově dostupné Vivo umí natáčet nanejvýš v rozlišení Full HD, selfie kamerka schovaná ve výřezu je pak 8Mpx.

Vivo Y21s
Zdroj: Vivo

Honor X7

Stejně tak Honor X7 se za svůj design nemusí stydět. Zadní fotomodul má vyveden ve stylu vlajkových sourozenců Honor 50, 60 a 70. Oddělené kružnice skrývají čtyřčlennou sestavu fotoaparátů: 48Mpx hlavní s fázovým ostřením, 5Mpx širokoúhlý, 2Mpx makro a 2Mpx doplňkový senzor pro hloubku ostrosti. Selfie kamerka je sice jen 8Mpx, zato ale zvládá různé režimy zkrášlení díky umělé inteligenci. Maximem u videa je rozlišení Full HD, tedy 1080p.

Honor X7
Zdroj: Honor

Samsung Galaxy A13

Cenově dostupný počin od korejského výrobce nabízí pevné plastové tělo, do jehož zad jsou zapuštěny čtyři fotoaparáty. Výhoda je tedy zřejmá – mobil se na stole nekýve ze strany na stranu.

Sestava kamer obsahuje 50Mpx hlavní (s podporou Full HD videa), 5Mpx širokoúhlý s velmi slušným záběrem 123° a pak 2Mpx tandem makro a hloubkového snímače. Ani čelní kamerka není nic nového, opět je zde použita oblíbená 8Mpx s clonou f/2.2.

Samsung Galaxy A13
Zdroj: Samsung

Redmi 10 (2022)

Redakční výběr nejzajímavějších fotomobilů s cenou do 5 tisíc korun uzavírá univerzální kousek Redmi 10 (2022). Ten má třeba 90Hz displej, velkou 5000mAh baterii a taktéž čtyři fotoaparáty vzadu a jeden vpředu.

Hlavní slovo má 50Mpx kamera s fázovým ostřením, pak je tu ještě 8Mpx „šíro“ se 120° záběrem a také 2 Mpx pro makro a 2 Mpx pro bokeh.

Přední kamerka se chlubí rozlišením 8 Mpx, zvládá ale HDR i panoramatické fotky. U videa je maximem Full HD rozlišení, a to v případě předního i zadního fotoaparátu.

Xiaomi Redmi 10 2022
Xiaomi Redmi 10 2022. Zdroj: Xiaomi

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem HONOR, zdroj: vlastní

Total
0
Shares