Telefon, mobil

Sbohem a šáteček. Samsung ukončil podporu telefonu, který byl v Česku bestsellerem

  • Někteří z vás nejspíš zamáčknou slzu, ale nedá se nic dělat
  • Tady je další telefon, se kterým Samsung navždy skončil

Bez ohledu na to, jak skvělou softwarovou podporu Samsung svým zákazníkům poskytuje, nic netrvá věčně a jednou prostě přijde čas, kdy každý smartphone přestane dostávat aktualizace operačního systému.


Nepřehlédněte: Na okraj vesmíru už příští rok. V superbalonu se bude popíjet šampaňské a surfovat na Wi-Fi


Samsung hodil přes palubu další telefon

Životnost chytrých telefonů s operačním systémem Android je obvykle často diskutovaným tématem, ačkoli v poslední době se blízká na lepší časy. Když si nějaký takový mobil koupíte, nemůžete počítat s tím, že se vám o něj výrobce bude starat donekonečna, jako tomu je v případě Applu a jeho iPhonů.

Samsung se sice snaží, ale telefonů v nabídce má tolik, že čas od času nějaké prostě odepíše a už se o ně víc nestará. Před několika dny levný a v České republice populární model Galaxy A42 5G obdržel druhou (a zároveň poslední) bezpečnostní aktualizaci záplat pro letošní rok.

U telefonu, který byl uveden na trh již před čtyřmi lety, není překvapivé, že jeho finální aktualizace nepřináší vůbec nic zajímavého. Vylepšení zabezpečení je vše, co nabízí.

Galaxy A42 | foto: Samsung
Galaxy A42 | foto: Samsung

Poslední aktualizace

Červnová záplata opravuje 59 bezpečnostních chyb objevených v systému Android 14 a uživatelském rozhraní One UI. Pokud Galaxy A42 5G vlastníte a chcete aktualizaci získat, přejděte ve svém telefonu do Nastavení, zvolte nabídku Aktualizace softwaru a vyberte možnost Stáhnout a nainstalovat.

Experti serveru SamMobile se shodují na tom, že se jedná o poslední aktualizaci pro Galaxy A42 5G. Samsung u tohoto smartphonu již dříve přešel na půlroční plán bezpečnostních aktualizací a první update dorazil letos v lednu. V příštím roce Samsung podporu pro A42 5G definitivně utne.

Při svém vzniku měla řada Galaxy A4x nabízet specifikace střední třídy v kompaktních rozměrech. Samsung uvedl na trh dva modely s malým displejem, ale poté se rozhodl pro jinou cestu, kterou reprezentuje Galaxy A42 5G s velkou 6,6palcovou obrazovkou.

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash, zdroj: SamMobile

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Ekologie. Už je to 4 roky staré, vyhodit a koupit novy. Zlate telefony pro pevnou linku, ty vydržely i 20 let. A bez aktualizace. Mam ho taky a dokud pojede neměním. Nějaké díry v systému jsou nezajimave.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..