EOS-X Space

Na okraj vesmíru už příští rok. V superbalonu se bude popíjet šampaňské a surfovat na Wi-Fi

  • Luxusní hotel vás dopraví na okraj kosmu
  • Desítky kilometrů nad Zemí si užijete nebývalý luxus s Wi-Fi připojením
  • Součástí modulu bude bar i pohodlná sedadla pro odpočinek

Říká se, že svět je malý. A společnost EOS-X Space to vzala doslova. Zájemcům o jedinečný zážitek totiž představila projekt kosmického salonku, který je přepraví „na okraj vesmíru“.


Nepřehlédněte: Lidstvo bude cestovat jako ve Star Treku. Warpový se stane realitou, říkají vědci


Revoluce ve vesmírné turistice

Cesta luxusním zaoceánským parníkem je sice fajn, ale ani zdaleka se nevyrovná tomu, co náročným zákazníkům již brzy nabídne španělský startup EOS-X Space. Ten se rozhodl vozit lidi do kosmu, respektive do stratosféry, na palubě ultramoderního balonu.

EOS-X má být nápadnou kosmickou lodí ve stylu balonu, kde bude moci až sedm pasažérů v příjemném prostředí popíjet koktejly s výhledem na vzdalující se Zemi. Nemůže tak chybět komfortní posezení či menší bar, ale ani živé květiny, aby se cestující cítili co nejpříjemněji.

Přetlaková kapsle z uhlíkových vláken údajně vynese sedm cestujících a jednoho pilota do výšky přibližně 40 000 metrů, odkud má být dobře vidět zakřivení Země i vesmírná temnota. Ze základny balon odstartuje za úsvitu, přičemž výstup potrvá dvě hodiny, dvě hodiny budou mít cestující na jedinečnou vyhlídku a další dvě hodiny bude trvat sestup a přistání.

EOS-X Space
Zdroj: EOS-X Space

Cesta balonem EOS-X na šest hodin

Stejně jako v případě kapsle americké společnosti Spaceship Perspective i kabina EOS-X bude vybavena ergonomickými sedadly, panoramatickými okny, náladovým osvětlením, palubním barem a toaletou, kdyby se někomu z pasažérů udělalo nevolno.

Nezapomenutelný vesmírný zážitek si však cestující pořádně zaplatí. Očekává se, že cena letenky se bude pohybovat mezi 150 000 a 200 000 eur, v přepočtu až 5 milionů korun. Pro srovnání, Spaceship Perspective slibuje cestu do vesmíru jen za 125 000 eur.

Je však třeba zmínit, že v ceně balíčku společnosti EOS-X Space je zahrnut i pobyt v prémiovém komplexu SpaceHub na ostrově La Isla de la Cartuja, zážitkový let ve stavu beztíže, simulace vesmírných misí ve virtuální realitě a přelet vrtulníkem na startovací základnu.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem EOS-X Space, zdroj: Interesting Engineering, prnewswire

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..