Space Perspective

Novodobý Titanic? V balonu 30 kilometrů nad zemí se bude popíjet šampaňské a surfovat na Wi-Fi

  • Luxusní hotel vás dopraví na okraj kosmu
  • Desítky kilometrů nad Zemí si užijete nebývalý luxus s Wi-Fi připojením
  • Součástí modulu je bar i pohodlná sedadla pro odpočinek

Cesta luxusním zaoceánským parníkem je sice fajn, ale ani zdaleka se nevyrovná tomu, co náročným zákazníkům nabídne americký startup Space Perspective. Ten lidi ve speciálním balonu vezme až na okraj vesmíru, kde se budou moci kochat vyhlídkou na Zemi a u toho popíjet lahodný koktejl.


Nepřehlédněte: Úžasné video ukazuje, jak planety krouží kolem hvězdy vzdálené 133 světelných let od Země. Je to vůbec poprvé, co něco takového vidíme!


Space Perspective přináší revoluci ve vesmírné turistice

Představte si, že cestujete dostatečně vysoko, abyste viděli úchvatné zakřivení Země na pozadí vesmíru, a to nikoliv během krátkého, vysoce adrenalinového letu raketou, ale během luxusního a poklidného výletu do stratosféry. Přesně takový zážitek chce lidem nabídnout společnost Space Perspective se svým balonem Spaceship Neptune.

Do speciálního balonu se vejde až osm lidí, kteří budou cestovat v tlakuvzdorném plavidle řízeném profesionálním pilotem. Výlet bude obnášet pozvolné stoupání do výšky 30 kilometrů nad zemským povrchem.

Účastníci pak budou mít pod sebou 99 procent zemské atmosféry a po celé dvě hodiny si budou moci užívat pohled na svou domovskou planetu ze všech stran. Na palubě je bude čekat bar s koktejly a Wi-Fi připojení, aby dechberoucí videa a fotografie mohli okamžitě sdílet na sociálních sítích. 

Cesta balonem Spaceship Neptune na šest hodin

Space Perspective slibuje, že v interiéru kapsle bude udržována příjemná teplota pomocí systému tepelné regulace a reflexních nátěrů na vnějších plochách, které zminimalizují ohřev od slunečního záření.

Pro co největší pohodlí cestujících kabina nabídne polohovatelná sedadla a pohovky včetně náladového a pocitového osvětlení, které cestě do nebes dodají tu správnou atmosféru.

Poslední dvě hodiny výletu pak bude luxusní kabina klesat směrem k oceánu, kde na lidi bude čekat přistavená loď, která je odveze na pevninu. Celkem návštěva „vesmíru“ zabere šest hodin času.

Adrenalinové výlety chce firma uspořádat už na začátku roku 2024 a za lístek na palubu lidé zaplatí 125 tisíc dolarů za osobu (přes dva a půl milionu korun). Na úvod Space Perspective počítá s 25 lety ročně.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Space Perspective, zdroj: NAJ, Enterpreteur

Total
0
Shares