Samsung, fotoaparát

Samsungu skřípou prodeje a neudělá s tím vůbec nic, lidé už se rozhodli. Příští rok musí osekat nabídku Galaxy S24, jinak má problém

  • Připravuje se Samsung na chabé prodeje Galaxy S23?
  • V řadě S24 prý nebude model, o který stejně nikdo nestojí

Výrobci smartphonů po celém světě bojují s všudypřítomnou hospodářskou krizí. Jedním příkladem za všechny je korejský Samsung. Prodeje jeho aktuální top řady Galaxy S22 jsou všechno, jen ne uspokojivé. Firma si v loňském roce kladla za cíl, že v segmentu s prémiovými chytrými telefony posílí své pozice, ale nedošlo k tomu. 


Nepřehlédněte: Dron, který nikdy nepřistane? Vědci v Číně testují lasery, které je udrží ve vzduchu navždy


Galaxy S24 Plus se nikdy nedočkáme

Podle serveru fnnews.com Samsung původně predikoval 30 milionů prodaných kusů Galaxy S22, tohoto čísla se mu však dosáhnout nepodařilo. Ambice prodejů nenaplnilo ani ohebné véčko Galaxy Z Flip4, které údajně zaostává za prodeji Galaxy Z Flip3. Není se moc čemu divit – lidé počítají každou korunu a než do něčeho investují, dobře si to rozmyslí.

Horší prodeje Samsung zřejmě donutí ke změně strategie. Dosud platilo, že v každé řadě Galaxy S byly tři modely: standardní, Plus a Ultra. Platit to bude i u řady S23, ale příští rok, až přijde na řadu Galaxy S24, zavedená praxe skončí. Podle spolehlivých informátorů bude z řady Galaxy S24 odstraněn model s přídomkem Plus.

Samsung má ještě čas rozhodnutí změnit

V současné době je vývoj řady Galaxy S24 veden pod zkratkou DM. Zatím obsahuje dva dílčí projekty – DM1 a DM3, které odpovídají základní verzi S24 a verzi S24 Ultra. Jelikož v informacích chybí jakákoli zmínka o DM2, máme důvod se domnívat, že s modelem Plus už se do budoucna nepočítá.

Samozřejmě vždy existuje možnost, že Samsung své rozhodnutí přehodnotí, protože od uvedení řady Galaxy S24 na trh nás stále dělí rok. Na druhou stranu, i kdyby zákazníky opomíjený model Plus zrušil, dává to smysl.

Trh se smartphony si nevede dobře a většina spotřebitelů si dnes kupuje buď prémiový, nebo základní levný model – nic mezi tím. iPhone 14 Plus je také nejneoblíbenějším ze čtyř nových modelů, což přesně vystihuje aktuální trend.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: fnnews, gizchina

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Ušák hodi embargo na Činské telefony a mate vyhráno…

  2. Dobře jim tak. Přestali dávat nabíječku i sluchátka do balení a ještě to značně zdražili. Někde se to projevit muselo.

  3. Aneb Nenažraný Dvakrát Tratí !

    Co čekali blázni ze Semsungu !?

Comments are closed.