Samsung Galaxy Note20

Samsung znovu cestuje do budoucnosti, předběhl veškerou konkurenci

  • Samsung  jako první výrobce na světě vydává únorové bezpečnostní záplaty
  • Aktualizace právě míří na telefon Galaxy Note20 Ultra v Nizozemsku

S aktualizacemi obvykle výrobci nespěchají a u stávajících modelů si často dávají dlouho načas. Těžko říct, proč tomu tak je, každopádně mezi nimi najdeme i jednu světlou výjimku. Ano, je to korejský Samsung, který v uplynulých hodinách opět dokázal, že přišel na to, jak cestovat do budoucnosti. O co jde?


Nepřehlédněte: Používáte Facebook Messenger? Tuhle funkci si okamžitě zapněte


Lepší péče než od Googlu

Je nepsaným pravidlem, že jako první by bezpečnostní aktualizace měly dostávat smartphony řady Pixel. Většinou tomu tak skutečně je, ovšem Samsung už několikrát dokázal, že si umí pospíšit a bezpečnostní aktualizace vydá ještě před Googlem.

I když do začátku února stále ještě pár dní zbývá, majitelé Galaxy Note20 Ultra už mohou stahovat nejnovější bezpečnostní záplaty. Zatím se zdá, že je aktualizace dostupná pouze v Nizozemsku, ale nepochybně velmi brzy dorazí i do dalších evropských zemí.

Samsung slibuje delší softwarovou podporu

Výpis změn, takzvaný changelog, zatím nemáme k dispozici, ale nový firmware jistě odstraňuje řadu zranitelností, objevených v předchozím měsíci. Některé budou pravděpodobně klasifikovány jako kritické, jiné jako vysoce důležité.

A to znamená jediné – update by si měl okamžitě každý nainstalovat. Dostupnost softwaru pro váš telefon můžete ověřit tak, že přejdete do Nastavení => Aktualizace softwaru a zvolíte Stáhnout a nainstalovat.

Připomeňme, že Samsung před nedávnem slíbil majitelům telefonů řad Galaxy S, Note, A nebo M, tři roky velkých aktualizací Andrioidu a čtyři roky bezpečnostních aktualizací.

Zdroj náhledového obrázku: Thai Nguyen / Unsplash

Total
53
Shares
5 komentářů
  1. mohu potvrdit, samsung galaxy note s20 (CZ), dneska přišla únorová bezp. aktualizace

  2. Spíš než rychlé aktualizace bych bral, kdyby vrátili do balení nabíječku, na sklo dali opět fólii a vrátili slot pro paměťovou kartu. Sluchátka klidně oželím.

  3. To je nějaká radostná unikátní událost aktualizovat softwer? Mě to přijde jako samozřejmost.

    1. Ono se nejspíš o ničem jiném psát nedá a nějak se redaktoři musí živit.

Comments are closed.