Samsung Exynos 2300

Samsung v problémech? Super výkonný procesor pro řadu Galaxy S dorazí později

  • Samsung chystá super výkonný procesor
  • Ten by měl být použit pro high-endové modely

Samsung na trhu s polovodiči není žádné béčko. Daří se mu v segmentu RAM, rychlých úložišť a celé řady dalších produktů. Jen na poli vlastních procesorů je to o něco složitější.

Samsung to zkusí znovu a lépe

Nejvýkonnější Exynosy jsou nejen uživateli přijímání rozporuplně. Jedním z důvodů je často vytýkané přehřívání. Ze svého pohledu můžu říct, že jsem na rozpacích, protože například v recenzi na Samsung Galaxy S22+ jsem měl s čipsetem víceméně fajn zkušenosti.

Obecně však můžu potvrdit, že z mé strany stále platí: Exynosy jsou výborné na multitasking, ale na hry moc ne. Každopádně, to se má prý brzy změnit.


Nepřehlédněte: Ruská hackerská skupina Killnet vyhlásila deseti státům kybernetickou válku. Hrozí útoky, které způsobí nenapravitelné škody


Galaxy S22 Ultra RECENZE
ilustrační (Zdroj: FONETECH.CZ)

Procesor dorazí v roce 2025

I když slůvko brzy je v kontextu premiéry dosti relativní. Pravděpodobně jste v dubnu zaregistrovali informaci, že Samsung pro high-endovou řadu Galaxy S chystá super výkonný procesor (neví se, jestli bude mít označení Exynos – pozn. red.).

Co o něm víme? Vlastně nic moc. Z kusých střípků vyplývá, že by měl být postaven na 3nm litografii s osmi jádry v uspořádání big.LITTLE. A teď to hlavní: proč?

Šušká se, že: a) Samsung nechce nadále pokračovat v penetraci trhů dvěma čipsety (Exynos vs. Snapdragon), b) jde o posílení vlastní nezávislosti na Qualcommu u nejdražších telefonů, c) Korejec prostě a jednoduše nechce odpískat vývojový tým.

Zdroj náhledové fotografie: Zdroj: Anh Nhat, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares