Samsung potvrdil Galaxy S22 s perem S Pen. Prý půjde o telefon, který se stane legendou

  • Víme, kdy Samsung představí mobily Galaxy S22 a Galaxy S22+
  • Pokračovatelem řady Galaxy Note bude model S22 Ultra s perem S Pen

Spekulace o tom, že Samsung brzy představí svůj nový vlajkový telefon Galaxy S22, nabraly jasné kontury. Jihokorejský podnik prostřednictvím svého prezidenta a vedoucího divize MX Business TM Roha oznámil, že se už v únoru dočkáme akce Unpacked, která přinese nejpozoruhodnější zařízení řady Galaxy S. Navíc jsme se dočkali také vydání krátké upoutávky, která prozrazuje, že se máme připravit na porušení pravidel.


Nepřehlédněte: Samsung Galaxy S22 bude v Česku s horším procesorem. Připravte si tisíce navíc


Samsung skončil s řadou Galaxy Note

Galaxy S22 Ultra dostane S Pen

Víme, že během představení budou na trh uvedeny tři smartphony. Základní Galaxy S22 a větší Galaxy S22+ doplní nefalšovaný top model S22 Ultra, který můžeme označit za hybrid mezi tradičním Galaxy S a zrušenou řadou Galaxy Note.

Smartphone nabídne hranaté tělo s dostatkem prostoru pro dotykové pero S Pen. Displej by měl být 6,8palcový s jemným rozlišením 3 080 × 1 440 px. Půjde o typ Dynamix AMOLED 2X a chybět nemá čelní průstřel pro selfie fotoaparát.

Skvělý fotoaparát

V Česku se bude telefon prodávat s procesorem Exynos 2200 vyrobeným v 4nm procesu, zatímco jinde s tím nejlepším, tedy čipem Snapdragon 8 Gen 1. Co se fotoaparátu týče, tak vždy dobře informovaný tipér @UniverseIce je přesvědčen o tom, že se Galaxy S22 Ultra pokusí zaútočit na titul nejlepšího fotomobilu 2022.

Na zadní straně má nabídnout hlavní fotoaparát s rozlišením 108 Mpx a světelností objektivu /f1.8. Širokoúhlý senzor má být 12Mpx a zbylé dva teleobjektivy pro trojnásobný a desetinásobný optický zoom 10Mpx.

Možné zdražení a datum

Závěrem dodejme, že přesný termín představení celé řady Galaxy S22 je stanoven na 9. února. A mimochodem, v posledních dnech se spekuluje o možném mezigeneračním zdražení nových telefonů, a to až o 2 200 korun. To případným zájemcům na klidu jistě nepřidává.

Zdroj náhledové fotografie: Anh Nhat / Unsplash

Total
1
Shares