Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 bude mít v Česku podřadnější procesor. Telefon bude velmi drahý

 • Samsung se drží původního plánu a řada Galaxy S22 dorazí i s Exynosem 2200
 • V Česku a na Slovensku se zákazníci nedočkají toho nejlepšího

Společnost Samsung řadu let dodává své smartphony řady Galaxy S s dvojicí procesorů: svými vlastními čipy Exynos a konkurenčními Snapdragony od Qualcommu. Je přitom důležité zmínit, že to, jaký procesor v telefonu bude, určuje výhradně výrobce. A někteří zákazníci už jsou na to alergičtí. Tedy abychom byli přesní, především ti v Evropě, kde Samsung své špičkové mobily prodává pouze s Exynosem.


Nepřehlédněte: Samsung zatápí pod kotlem! Kolik zaplatíme za Galaxy S22?


Galaxy S22 s různým výkonem

Dlouhodobě se totiž ukazuje, že v Evropě nabízí zákazníkům firma za stejné peníze jako jinde produkt s podřadnějším procesorem. Exynosy oproti Snapdragonům často více hřejí, mají větší spotřebu energie a nižší výkon.

Ona „válka procesorů“ u Samsungu zuří delší dobu a pravdou je, že zuřit ještě bude. Firma se ke změně zatím nechystá, takže do Evropy budou nadále proudit modely s čipy Exynos, zatímco jinam, třeba do USA nebo Jižní Koreji, varianty se špičkovým Snapdragonem.

Letos to sice na chvíli vypadalo, že by se přinejmenším verze Galaxy S22 Ultra s americkým čipem mohla prodávat i v Evropě. Jenže v uplynulých dnech tato hypotéza padla.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra. Zdroj: Anh Nhat / Unsplash

Nové Samsungy řady S mají být dražší o 100 dolarů

Samsung totiž nakonec přece jen představil svůj nový Exynos 2200, o němž se spekulovalo, že nestihne sériovou výrobu. Mimochodem, výkon tohoto čipu zřejmě není perfektní a v některých testech jej porazil dokonce i loňský Snapdragon 888, jak napsal server MySmartPrice.

Že Evropa i letos zůstane pouze na Exynosu znovu dokazuje tweet známého tipéra @dohyun854. V podstatě se dá říct, že i tentokrát Češi za stejné krvavé peníze bohužel nezískají stejně kvalitní produkt, jako zákazník ve Spojených státech, Jižní Koreji nebo v Číně.

A aby toho nebylo málo, tak tipéři již znají ceny nových telefonů pro americký trh a meziročně jsou vyšší. Příplatek má být u všech modelů 100 dolarů, tedy v přepočtu asi 2 200 korun. Výrobce samozřejmě může ceny lokálně upravit a nemusí přímo odpovídat přepočtům cen z jiných měn. Na druhou stranu, o 100 dolarů dražší oproti předchůdci je také nedávno uvedený Galaxy S21 FE.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Đức Trịnh / Unsplash

Total
1
Shares
8 komentářů
 1. Já si tedy nemyslím že exynos je podřadný. Ale když chcete psát clickbait jinak to nejde.

  1. To je hezký, že ty si to nemyslíš, ovšem data mluví jasně. Exynosy se přehřívají, mají nižší výkon a větší spotřebu. Tohle ti přijde OK? Nebo chceš vybalit tu povídku o tom, že to uživatel nijak nepozná?

 2. No to by nebylo nic noveho,ze evrope Samsung cpe horsi hardware za stejnou cenu oproti zbytku sveta,ale az se novy Exynos ulaze v realu,tak uvidime jestli bide o tolik horsi nez SD a nebo konecne srovnatelny…

 3. Mám pocit, že už loňský exynos se už tolik nepřehříval. Každopádně co se týče GPU tak na tom bude lépe než konkurence, údajně. Uvidíme:).

 4. Na to je jen jediný lék a to, prostě je nekupovat. Když jsme pro ně podřadní, tak proč je podporovat? Spousty jiných značek nabídne mnohokrát více….

 5. Takže z mimořádného meetengu který Samsung svolával kvůli tomu že se S21 řada neprodává tak dobře jak se očekávalo a kvůli sesazení z trůnu v Evropě Čínským Xiaomi Samsungu vyšlo že dál budou nabízet ten šílený Exynos a ještě dráž? Tak to je velmi zajímavá strategie 😂😂😂

 6. Celý článek je jen zas*aný click bait. Je mi z toho zlé, člověk co absolutně nerozumí tématu, háže špínu na procesor, který ještě nebyl testován, má to být nový kus svého druhu, protože má obsahovat GPU od AMD, postavenou na úsporné derivaci RDNA2. Všichni mají vysoká očekávání, protože by Exynos mohl mít podstatně vyšší grafický výkon a tady se píší takové blbosti úplně mimo…. Svět se v prdeli obrací (Nahlásim web za zavádějící informace)

  1. Krásný den, škoda, že se váš příspěvek nese v agresivním tónu, navíc jste sprostý jako dlaždič. Přesto ho nehodíme do koše, ačkoli by si to zasloužil. Historicky jsou čipy Exynos (až na jednu jedinou výjimku) v dané generaci vždy horší než Snapdragony. Takto prostě je a s tím nic neuděláte. Ohledně nového Exynosu 2200, tak už jsou venku první benchmarky a ani letos to nevypadá, že by Snapdragon ohrozil.

   https://www.notebookcheck.net/Exynos-2200-vs-Snapdragon-8-Gen-1-Timely-Cortex-X2-boost-balances-regional-Samsung-Galaxy-S22-Ultra-chipsets.597265.0.html
   https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s22_ultra_with_exynos_2200_benchmark_results_emerge-news-52738.php
   https://nanoreview.net/en/soc-compare/samsung-exynos-2200-vs-qualcomm-snapdragon-8-gen-1

Comments are closed.