Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung potěší majitele starších telefonů Galaxy. V Česku brzy vydá zásadní novinku z One UI 6.1

 • Očekávaná aktualizace One UI 6.1 s funkcemi Galaxy AI se blíží
 • Starší populární telefony od Samsungu ji obdrží už příští měsíc

Před třemi měsíci jihokorejský Samsung představil řadu telefonů Galaxy S24, které dorazily se zbrusu novou nadstavbou One UI 6.1. Ta mimo jiné zahrnuje i komplexní systém umělé generativní inteligence Galaxy AI, který lidem pomáhá s úpravou obrázků, generováním odpovědí na zprávy, e-maily a podobně. Poté se aktualizace dostala na předloňskou sérii S23, čímž populární producent elektroniky potěšil zhruba 100 milionů lidí, a jak se ukazuje, brzy přijde řada i na ty, kdo vlastní smartphony S22, S22+, S22 Ultra a skládačky Galaxy Z Fold4 a Z Flip4.


Nepřehlédněte: Odhalí tajemství vesmíru? Největší digitální fotoaparát má rozlišení 3,2 miliardy pixelů


Zásadní funkce z One UI 6.1

Samsung právě prozradil, že zavádění One UI 6.1 bude zahájeno začátkem května. Software, který bude dostupný i v České republice a na Slovensku, však nebude okamžitě dostupný pro každého. Jeho distribuce na starší smartphony bude probíhat ve vlnách. Během jednoho měsíce by se ale měli dočkat úplně všichni.

Připomeňme, že funkce Galaxy AI bude možné používat zdarma až do konce roku 2025. Co nastane v roce 2026, to dnes nikdo neví. Vlastně by nebylo zvláštní, že by se za pokročilé funkce AI platilo. Služby jako ChatGPT nebo Midjourney jsou taktéž zpoplatněné, to samé některé funkce u Pixelů v rámci Google One.

Řadou Galaxy S22 však Samsung s vydáváním One UI 6.1 nekončí. Softwaru by se měly dočkat i starší modely S21, S21+ a S21 Ultra. V jejich případě Galaxy AI už ale nenabídne všechny užitečné funkce.

Samsung a Galaxy AI
Zdroj: Samsung

Kompletní funkce Galaxy AI

 • Circle to Search with Google – pokročilé vyhledávání na Googlu s přesnými výsledky. Přitom stačí cokoli na displeji zakroužkovat, případně klepnout na obrázek.
 • Textový asistent – nástroj umožňující vyladit stylistiku psaných zpráv tak, aby odpovídala účelu a kontextu, ať už jde o zdvořilý vzkaz kolegovi z práce nebo krátký, ale úderný status na sociálních médiích.
 • Interpreter – česky Tlumočník, což hovoří za vše. Překlad konverzace v reálném čase v přehledném rozděleném okně – oba účastníci hovoru si mohou stát či sedět tváří v tvář a číst si na displeji, co ten druhý říká.
 • Simultánní překlad – obousměrný hlasový i textový překladač telefonních hovorův reálném čase. Výrazně usnadňuje třeba rezervace nejrůznějších služeb na cestách nebo hovory s lidmi, jejichž rodný jazyk uživatel neovládá.
 • Asistent poznámek – tento nástroj vytváří automatická shrnutí textu do předem připravených šablon, případně titulní stránky nejrůznějších projektů. Tím zvyšuje každodenní produktivitu.
 • Asistent přepisu – pomocí umělé inteligence a technologie Speech-to-Text přepisuje, shrnuje a případně i překládá hlasové záznamy.
 • Asistent webového prohlížení – díky této funkci si uživatelé mohou udržovat přehled, co se aktuálně děje kolem nich i ve světě, protože umělá inteligence přehledně shrnuje hlavní zprávy či obsah vybraných webových stránek.
 • Generativní úpravy – ještě větší tvůrčí svoboda při úpravě fotografií. Funkce umožňuje měnit velikost či polohu objektů v kompozici, případně je úplně odstranit.
 • Návrhy úprav – osobní inteligentní poradce při úpravě fotografií, posuzuje každý snímek zvlášť a navrhuje úpravy na míru.
 • Okamžité zpomalení – inteligentně přidává do videozáznamu další okénka, což umožňuje vytvářet zpomalené záběry akčních scén.

Zdroj náhledové fotografie: Samsung, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares