Samsung Galaxy S24

Galaxy AI za peníze, nebo zdarma? Samsung prý zvažuje obě možnosti

  • Samsung nakonec zvažuje, že Galaxy AI funkce zpoplatní
  • Dojde ale nejspíš k představení lepší verze, ta stávající bude zdarma

Samsung protnul ticho v otázce, zdali budou funkce Galaxy AI u nových i starších telefonů Galaxy do budoucna zpoplatněné. Nevyjádřil se sice úplně krystalicky čistě, avšak zvažuje prý obě možnosti.


Nepřehlédněte: Galaxy AI za peníze? Samsung si připravil šokující překvapení, o kterém nikomu neřekl


Umělá inteligence něco stojí

O této problematice jsme informovali teprve nedávno. Samsung zamýšlí funkce Galaxy AI nejen pro řadu S24, ale také pro S23 a Z Fold 5 či Z Flip 5.

V tiskové zprávě však uvádí: „Funkce Galaxy AI budou na podporovaných zařízeních Samsung Galaxy poskytovány zdarma minimálně do konce roku 2025. Dostupnost funkcí umělé inteligence poskytovaných třetími stranami se může změnit a podléhá vlastním podmínkám poskytovatele.“

Tento odstavec donutil celou technologickou veřejnost hovořit o tom, jak to tedy výhledově bude. Dojde k zpoplatnění funkcí Galaxy AI? Budou muset za tyto funkce platit stávající uživatelé Galaxy AI, anebo jen noví od roku 2025?

Samsung Unpacked
Zdroj: Samsung

Jak to tedy bude?

Samsung dlouho mlčel a k celé situaci se nijak zásadně nevyjadřoval. Ticho protl až generální ředitel korejské značky T. M. Roh, který dal krátké vyjádření indickému serveru Teelcom.com.

„Mohou se objevit zákazníci, kteří si budou přát ještě výkonnější funkce umělé inteligence a dokonce za ně zaplatí. Při budoucím rozhodování tedy budeme brát v úvahu všechny tyto faktory,“ řekl 55letý šéf celého Samsungu.

Plyne z toho, že aktuálně o žádném zpoplatnění nebyla moc řeč, nicméně Samsung výhledově zvažuje i tuto možnost. Nejvíce realisticky působí, že současné funkce zpoplatněné nebudou, pouze dojde k představení nových, lepších funkcí, a ty už budou za peníze. Co si o tom myslíte?

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Samsung, Gizmodo

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..