Samsung a Galaxy AI

Galaxy AI za peníze? Samsung si připravil šokující překvapení, o kterém nikomu neřekl

  • Velkolepá umělá inteligence Samsungu zřejmě nebude fungovat zadarmo
  • Výrobce slibuje bezplatný přístup až do roku 2025, co ale bude dál?

Společnost Samsung představila své nové telefony řady Galaxy S24. Součástí jejich výbavy je i funkce Galaxy AI, vlastní generativní systém umělé inteligence. Ten Samsung nasadil do několika nativních aplikací a ve spolupráci s Googlem a dalšími partnery nabízí nejucelenější a nejpropracovanější umělou inteligenci na telefonu. Má to ale velký háček…


Nepřehlédněte: Samsung Galaxy S24: Konkurenti iPhonu zaujmou umělou inteligencí a titanovým designem


Galaxy AI nebude zdarma

Funkce bude zatím dostupná pouze pro Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra. Až později se rozšíří i na Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra, ale také na Z Fold 5 a Z Flip 5, jak Samsung prozradil oficiální cestou.

Nicméně funkce pro nové i stávající zákazníky nejspíš není jednoznačně zamýšlena k tomu, aby byla „navždycky“ zdarma. Pokud se totiž začtete do oficiální tiskové zprávy na webu Samsung Newsroom (má i českou mutaci), dozvíte se následující.

„Funkce Galaxy AI budou na podporovaných zařízeních Samsung Galaxy poskytovány zdarma minimálně do konce roku 2025. Dostupnost funkcí umělé inteligence poskytovaných třetími stranami se může změnit a podléhá vlastním podmínkám poskytovatele.“

Samsung vyhlíží zisk

Co přesně to znamená? Samsung uvádí, že funkce Galaxy AI budou bezplatné dostupně alespoň do konce roku 2025. Nyní si je tedy budou moci vychutnat všichni uživatelé v rámci bezplatného přístupu. Co ale nastane po roce 2025, o tom nikdo neví.

Vlastně by nebylo zvláštní, že by se za pokročilé funkce AI platilo. Služby jako ChatGPT nebo Midjourney jsou taktéž zpoplatněné, to samé některé funkce u Pixelů v rámci Google One. Samsung se zřejmě nezadržitelně blíží k tomu, aby si také nabídl pár extra dolarů z peněženek svých zákazníků.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsungu, zdroj: Samsung

Total
0
Shares