Samsung Galaxy Watch6

Samsung chystá cenový hit. Do obchodů pošle tři roky staré hodinky Galaxy Watch

  • Jihokorejský výrobce oživí nabídku svých chytrých hodinek
  • Podle všeho brzy znovu vydá model Galaxy Watch4, avšak s mnohem nižší cenou

Posledních několik měsíců se spekuluje o tom, že Samsung letos svým příznivcům nabídne cenově dostupné chytré hodinky Galaxy Watch FE. Tipér Max Jambor na X (dříve Twitter) nyní prozradil, že prodejní název je nesprávný a nositelné zařízení se bude jmenovat Galaxy Watch4 (2024).


Nepřehlédněte: Apple ze svých chytrých hodinek udělá plavčíka. Lidi zachrání před utopením


Samsung Galaxy Watch4 (2024)

Kromě modelového čísla SM-R866 toho o levných hodinkách od Samsungu mnoho nevíme, ale předpokládá se, že půjde o „refresh“ Galaxy Watch4, o kterém se v poslední době tolik hovořilo.

Do značné míry tak půjde o představení identického nositelného zařízení z roku 2021, avšak s nižší cenovkou. U původních hodinek Watch4 se nám líbila slušná výdrž, konstrukční zpracování a krásný kulatý OLED displej s rozlišením 450 × 450 pixelů.

Navíc to byly první chytré hodinky od Samsungu s pokročilým operačním systémem Wear OS, což z nich dělá přímo ideálního kandidáta pro reinkarnaci.

Samsung Galaxy Watch
Zdroj: Samsung

Může se jednat o prodejní hit

V letošním roce by jihokorejská společnost měla poslat do prodeje tři varianty hodinek Galaxy Watch 7. Standardní, sportovní model a nakonec i variantu Pro s větší baterií. V kombinaci s nejlevnějším modelem by to přesně odráželo politiku konkurenčního Applu.

Apple v současné době prodává Apple Watch Series 9 ve dvou velikostech společně s modelem Ultra 2 a cenově dostupnými Apple Watch SE.

Pakliže se veškeré informace potvrdí, ze strany Samsungu půjde o chytrý tah. Největším otazníkem je, kolik si za „oživené“ Galaxy Watch4 (2024) řekne; Apple Watch SE začínají na částce 6 990 korun včetně DPH. Aby se ze „čtyřek“ stal prodejní hit, musí být minimálně o 2 000 korun levnější.

Nová řada Galaxy Watch by se měla oficiálně představit v červenci. V tomto termínu můžeme zřejmě očekávat také příchod nejlevnějších Galaxy Watch4 (2024).

Zdroj náhledové fotografie: Samsung, zdroj: GSMArena, X

Total
0
Shares