Apple Watch Ultra 2

Apple ze svých chytrých hodinek udělá plavčíka. Lidi zachrání před utopením

  • Apple Watch dostanou šikovnou funkci
  • Hodit se bude především (ne)plavcům

Hodinky Apple Watch jsou vybaveny mnoha funkcemi, které pomáhají zachraňovat životy – od monitoru srdečního tepu přes oxymetr až po detekci autonehod. Nyní chce Apple do systému watchOS přidat vychytávku, která lidi ochrání před utonutím.


Nepřehlédněte: Novou funkci z Androidu 15 potřebuje každý telefon. Vypne obrazovku a prodlouží výdrž


Do Apple Watch zamíří užitečná funkce

Funkce, v patentových dokumentech označovaná jako „digital pool attendant“, které si jako první všimli redaktoři serveru 9to5Mac, má monitorovat nepravidelné pohyby při plavání, což pomůže odhalit, zda se člověk topí.

Pokud by k problémům během plavání skutečně došlo, hodinky odešlou varování vybraným nouzovým kontaktům a kontaktují systém, jenž upozorní plavčíky (například ve veřejných bazénech) a přivolá pomoc.

V patentové přihlášce se píše, že nová funkce využívá různé senzory, jako je akcelerometr, gyroskop, GPS či snímač srdečního tepu. Apple plánuje zajít dokonce tak daleko, že Apple Watch budou sledovat jednotlivá tempa a vyhodnocovat pravidelnost pohybu při plavání, hlídat tepovou frekvenci i hloubku, ve které se plavec nachází.

Apple Watch
Zdroj: fancycrave1 / Pixabay

Lidi zachrání před utopením

Je důležité zmínit, že nová funkce je v tuto chvíli pouze patentem a není jasné, kdy by mohla být k dispozici ani jak by v praxi skutečně fungovala. Pokud bude Apple postupovat dostatečně rychle, mohl by ji představit na letošní červnové konferenci WWDC.

Jedná se o akci, na které americký výrobce obvykle odhaluje nové operační systémy pro své chytré telefony, tablety, Apple TV a počítače Mac. Ve hře je samozřejmě i možnost, že Apple funkci představí až v září společně s novými produkty.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Apple, zdroj: Gizmodo

Total
0
Shares