Samsung Galaxy Z Fold4

Dostal Samsung rozum? Nové telefony budou mít nabíječku v balení!

  • Samsung představí nové skládací telefony
  • Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 se odhalí 10. srpna
  • Překvapivě přidá do balení i nabíječku
  • Zní to skvěle? Tak čtěte dále!

To, o čem se dlouhé měsíce spekulovalo, se blíží jako pořádně rozhycované Pendolino. Samsung už 10. srpna představí nejnovější generaci skládacích telefonů.

Galaxy Z Flip4 & Z Fold4

Jak Galaxy Z Fold4, tak Galaxy Z Flip4 půjdou ve šlépějích svých předchůdců. Vizuálních změn bude pomálu, přesto se bude opět vylepšovat.

Mimoto se v kuloárech se navíc proslýchá, že oba smartphony budou oproti předchozím generacím levnější. Korejský podnik totiž počítá s nižší 15% marží (u Galaxy S22 přitom osciluje mezi 20 – 25 %).

Na druhou stranu to může být jen výkřik do tmy, který s rostoucí inflací, i přes veškerou snahu zmizí jako pára nad hrncem. Jedno je ale jisté, z důležitých specifikací víme vše zásadní.

GSMArena před pár dny avizovala, že, že novinky nedávno získaly potřebné certifikace, takže slavnostnímu odhalení už nic nestojí v cestě. Galaxy Z Flip4 nabídne 6,7″ Full HD+ AMOLED se 120 hertzy, procesor Snapdragon 8+ Gen 1, 8 GB RAM a 128/256 GB paměti.


Nepřehlédněte: Pravda o výrobě iPhonů: Dělníci pracují v podmínkách, které připomínají peklo na zemi


Skvělá výbava a velká očekávání

Dvojice zadních fotoaparátů zůstane pravděpodobně beze změny. Naopak Galaxy Z Fold4 se pochlubí 12 GB RAM a až 1TB úložištěm. Displeje? 7,6″ QHD+ vnitřní a 6,2″ Full HD+ vnější. Menší kousek dostane 3 700mAh baterii, větší s kapacitou 4 400 mAh.

Oba modely dále nabídnou rychlé 25W drátové, 15W bezdrátové a 4,5 reverzní nabíjení. A k dispozici jsou rovněž první predikce: Samsung údajně počítá s tím, že se mu do konce roku podaří prodat 10 milionů kusů v poměru 7:3 ve prospěch menšího Flipu.


Nenechte si ujít: Vědci zachytili záhadný signál z kosmu. Zní jako tlukot srdce a opakuje se, tvrdí


Samsung Galaxy Z Flip 4
Samsung Galaxy Z Flip3 / Zdroj: FONETECH.CZ

Nebude chybět nabíječka?

Tak to je překvapení jako hrom! PhoneArena se nechala slyšet, že má tohle info z hodně důvěrného zdroje. Problém je jen v tom, že se web odvolává na certifikaci v Brazílii.

A důvod? Je to prosté. Jak už možná víte z minulosti, na tamějším trhu výrobci telefonů nesmí ze zákona opomíjet dobíjecí adaptéry (proč to tak není všude, toť dobrá otázka). A to je dost dobrý argument proto, aby si Samsung nenaběhl.

Takže je v tuto chvíli krajně nejisté, že půjde o plošnou záležitost, která se promítne i do uvedení na českém trhu. Závěrem jen dodám: kéž by to tak bylo, kéž by…

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Thai Nguyen/Unsplash

Total
0
Shares