Galaxy Watch5

Samsung se prý plácne přes kapsu. Galaxy Watch5 z titanu a se safírovým sklíčkem

 • Samsung v létě představí nové hodinky
 • Galaxy Watch5 (Pro) nabídnou větší výdrž
 • A změny doznají i použité materiály

Samsung připravuje novou generaci chytrých hodinek Galaxy Watch5. Hlavní mezigenerační změny se projeví v aspektech jako je množství pokročilých integrovaných funkcí nebo větší kapacita baterie.

Výdrž nic moc

Právě ta byla trnem v oku spoustě majitelů loňských Galaxy Watch4 (recenze). Obdobnou zkušenost s nimi mám i já, takže můžu potvrdit, že s výdrží jsou tyto smartwatch docela na štíru. Na druhou stranu to vyvažuje software, plynulost a design.


Nepřehlédněte: YouTube smazal důležitý ruský kanál, který měl 145 tisíc odběratelů. Nenáviděný Roskomnadzor bude zuřit!


Prémiový vzhled

Jak výdrž, tak design jsme zmínil v tomto kontextu záměrně. Letošní Galaxy Watch5 totiž dostanou nejen větší baterii s kapacitou 572 mAh, jak už stihlo potvrdit několik nezávislých zdrojů, ale výrobce použije i jiný materiál.

Tipuji, že se zbrusu nové zpracování bude s velkou pravděpodobností týkat varianty Pro. Šasi hodinek bude z titanu a nebude chybět ani odolné safírové sklíčko. Stinnou stránkou tohoto „zlepšováku“ by však údajně měla být vyšší pořizovací cena.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ (ilustrační)

Total
0
Shares
2 komentářů
 1. Tak nevím. Proč zrovna Samsung by se plácal přes kapsu. To zase my. On si vše nechá zaplatit. Ale beru to, a už se na ně těším.
  Jen nevím, co všichni máte stále s výdrží. Hodinky jsem dříve musel natahovat každý den (jen škoda, že to pamatuju).Nemám tak problém dát dnešní “počítač” na hodinku ze zápěstí na nabíječku.
  Jedno očekávání ale opravdu mám. Ačkoliv vlastním prémiové hodinky za víc než 11.000,- Kč, výběr ciferníků je více než žalostný. A i když se mohu snažit pochopit, že jsou to (Galaxy Watch 4 Classic) první a jediné hodinky s nejnovějším systémem, myslím si, že sám výrobce sráží hodnotu svého zboží.
  Už samotný pásek k hodinkám za jedenáct a půl tisícovky je výsměch. Pokud by byl přidán jako druhý, sportovní (i k tomu má daleko), nebo na plavání, bylo by to v pořádku. Takhle ale z bohatství vykoukne bída.
  A zpět k ciferníkům. V podstatě je majitel odkázán na “dodané”. A tyto…nic moc. Většina by potěšila děti do dvanácti let. Pak lze nalézt něco i pro něco starší. Ale kolik je asi lidem, kteří mohou vytáhnout z peněženky víc než jedenáct tisíc? Fakt se spokojí s balónem, nebo zelenou opičkou na hodinkách? A seriózní ciferníky? Ty bych čekal v hodinlách za dva, či tři tisíce. Ani jeden nedokáže zobrazit veškeré funkce, kterét
  Dál pak může už jen platit a experimentovat. Nalézt lze různé, krásně propracované ciferníky. Samozřejmě za peníze. Ale bez záruky, že po platbě se odemkne celá funkcionalita. Rozdíly jsou již v samotném Sumsunh Health, ale i v gyroskopu apod. Tito tvůrci ale za to nemohou.
  To skutečně nejvíce platící zákazníci nestojí Samsungu za to, aby vyrobil, či vyrobit nechal několik skutečně skvělých ciferníků? Něco skutečně prémiového?!

 2. Titanové tělo (včetně pásku) a safírové sklo jsou pro mě základní požadavky na materiál hodinek. Spolu s vodotěsností 100M. Takové hodinky jsou naprosto běžné zboží a nevidím v tom nic mimořádného. To, že výrobci chytrých hodinek si dosud vystačili vesměs s velmi chatrnou konstrukcí nemohlo vydržet věčně. Hodinky mají mít životnost v desítkách let a vydržet extrémní podmínky.

Comments are closed.