Samsung, fotoaparát

Samsung Galaxy S24 Ultra dorazí s dalekohledem. Kvalitou fotek se vyrovná zrcadlovkám

  • Jaký bude Galaxy S24 Ultra?
  • Něco málo už přece jenom víme
  • Má mít nepřekonatelný fotoaparát

Zatímco svět stále čeká na představení nové řady Samsung Galaxy S23, někteří se již pustili do fantazírování a pokud se jejich informace potvrdí, máme se skutečně na co těšit.


Nepřehlédněte: Neuvěřitelná bestie! Samsung Galaxy S23 nabídne výkon z říše snů, prozradil insider


Je to až k nevíře, ale na konci roku 2022 se začíná spekulovat o telefonu, který nebude představen dříve než v únoru 2024, tedy zhruba za 14 měsíců. Prémiové modely společnosti Samsung s označením Ultra patří dlouhodobě mezi smartphony s nejlepším zoomem (schopnostmi přiblížit obraz) na světě. Současný Galaxy S22 Ultra je v podstatě malý dalekohled do kapsy a nástupce S23 Ultra má být ještě mnohem lepší.

Samsung Galaxy S24 Ultra bude malý dalekohled

Podle insiderů, kteří již koukají pod ruce korejským inženýrům Samsungu, však oba telefony budou výrazně ztrácet na chystaný Galaxy S24 Ultra, který využije nový revoluční nový čip od LG.

Společnost LG Innotek před časem představila nový mechanismus teleobjektivu fotoaparátu, který nabízí plynulý rozsah přiblížení od 4× do 9×. To znamená, že můžete pořizovat ostré snímky při všech úrovních zoomu, počínaje 4× a konče 9×, podobně jako u specializovaných digitálních fotoaparátů nebo digitálních zrcadlovek.

Pokud se společnosti Samsung podaří přinést takovýto teleobjektiv do Galaxy S24 Ultra, mohlo by to být neuvěřitelné.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Zdroj: FONETECH.CZ

Na dveře klepe S23 Ultra

Zatímco Galaxy S24 Ultra je zatím jen příslibem či zbožným přáním, S23 Ultra už se téměř zhmotňuje. Telefon si zachová design svého předchůdce a vylepší sestavu fotoaparátů novým 200Mpx hlavním snímačem.

Navíc také přinese velký E6 AMOLED displej s obnovovací frekvencí až 120 Hz a procesor Snapdragon 8 Gen 2, protože tentokrát se nepočítá s variantou s Exynosem 2300. Dále očekáváme baterii s kapacitou 5 000 mAh, podporou 45W nabíjení nebo integrovaný stylus S Pen.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina, SamMobile

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Tak vzhledem k tomu že to bude využívat i ostatní jako je Xiaomi a spol. Nemyslím si že by Samsung měl nějaký privilegium.

  2. Tak vzhledem k tomu, že zrcadlovky už žádný přední výrobce fototechniky nevyrábí, tak info, že se tenhle samšung kvalitou fotek vyrovná zrcadlovkam z muzea, nevnímám, jako plus. 😀

  3. Já bych chtěl aby se taky vrátily sloty na paměťové karty potom by to pro mě stálo za úvahu

Comments are closed.