Samsung, fotoaparát

Neuvěřitelná bestie! Samsung Galaxy S23 nabídne výkon z říše snů, prozradil insider

  • Blíží se uvedení telefonů řady Galaxy S23
  • Podle whistleblowera přinesou nevídaný výkon

Do premiéry nové řady Galaxy S23 od Samsungu nezbývají ani dva měsíce. Informací o novinkách se však s předstihem objevilo spoustu. Známe jejich design, který se mezigeneračně příliš nezmění, fotovýbavu a nově i výkon. Ten podle insiderů bude vskutku neuvěřitelný.


Nepřehlédněte: Stop složitým sdílením. Aplikace Quick Share od Samsungu propojí mobily okamžitě


Galaxy S23 bude nejvýkonnější na světě

Řada S od Samsungu je dlouhá léta považovaná za etalon prémiových telefonů s Androidem. A i když „eska“ vždy platila za to nejlepší, co je možné v obchodech zakoupit, nikdy tyto modely nepatřily mezi ty úplně nejvýkonnější.

V příštím roce však konečně dojde ke změně. Naznačují to alespoň úniky, podle kterých řada S23 nabídne snový výkon. Jeden populární tipér z Twitteru právě prozradil, jak si budou novinky stát proti současným modelům S22. Nárůst výkonu má podle něj vypadat asi takto:

  • Vyšší výkon procesoru o 36 %
  • Vyšší grafický výkon o 48 %
  • Vyšší výkon umělé inteligence o 60 %
Samsung Galaxy S22 Ultra
Zdroj: FONETECH.CZ

Zlepšení o desítky procent

Nárůst výkonu procesoru a grafické karty znamená, že telefony budou schopny lépe zpracovávat aplikace náročné na zdroje. To zahrnuje hry, editační aplikace a mnoho dalších. 60% nárůst výkonu NPU zase zajistí, že budou efektivněji zvládat úlohy umělé inteligence.

Stručně řečeno, s předstihem se ukazuje, že společnost Samsung učinila správné rozhodnutí, když vyřadila čipy Exynos z nabídky a s novou řadou svých prémiových telefonů kompletně přejde na procesory značky Qualcomm. 

Již delší dobu víme, že v telefonech série Samsung Galaxy S23 se objeví nejmodernější čip současnosti Snapdragon 8 Gen 2, který využívá 4nm výrobní proces a má neobvyklou konfiguraci jader 1+4+3.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Jak jako bestie? Nabidne vykon obdobny jako vsechny Snap gen 2…

    1. Mezigenerační výkonu o pár desítek procent není ničím extrémním. Překvapivé by byly stovky, zklamání jednotky procent. Desítky jsou tak akorát, aby už uživatel pocítil nějakou tu evoluci.

Comments are closed.