Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra získává březnové bezpečnostní záplaty

  • Samsung uvolnil pro řadu chytrých telefonů Galaxy S21 nový update
  • Žádné nové funkce bohužel nepřináší, pouze záplatuje operační systém Android

Samsung na svůj top model Galaxy S21 Ultra valí jeden update za druhým. A je to zcela na místě, potřebuje pořadně vyladit hlavní fotoaparát. Ten totiž nedávno v testování organizace DxOMark kulantně řečeno nečekaně neuspěl. Telefon proto v uplynulých týdnech obdržel hned několik updatů, ani to mu ale k výbornému výsledku nepomohlo. Nyní letošní Ultra získává další softwarovou inkejci, byť nijak zásadní.


Psali jsme: Vyzkoušeli jsme One UI 3.1 od Samsungu. A toto jsou největší novinky na starších mobilech


Pouze opravy chyb

Součastí nového softwarového balíčku o velikosti necelých 238 megabajtů jsou totiž jen a pouze bezpečnostní záplaty operačního systému Android 11 datované k prvnímu březnu. O žádném vylepšení výkonu, fotoaparátu nebo optimalizacích uživatelského oprostředí One UI 3.1 se výpis změn bohužel nezmiňuje.

Rozpačitý výsledek S21 Ultra

Před nedávnem jsme vás informovali , že letošní Ultra v testu DxOMark získala „jen“ 121 bodů a v žebříčku této prestižní organizace se tak zařadila o pět bodů za loňský S20 Ultra. Viníkem nepříliš dobrého hodnocení je bez diskuze software. Jihokorejci se už několik let u svých vlajek trápí s algoritmy umělé inteligence a postprocessingem. K dokonalosti tomu stále něco chybí. Proto telefony ze sérií Galaxy S a Galaxy Note už dávno nepatří na vrchol mobilní fotografie.

Aktualizace pro Galaxy S21 Ultra
Aktualizace pro Galaxy S21 Ultra | foto: vlastní
Total
3
Shares