Galaxy S21 Ultra

DxOMark: Samsung Galaxy S21 Ultra fotí skvěle, nejlepší ale není

  • Na papíře má nový Galaxy S21 Ultra nejlepší možný fotoaparát
  • Prokáže ale svou kvalitu také v praxi?
  • Nejnovější vlajka Samsungu prošla testováním DxOMark s překvapivým výsledkem

V testu fotomobilů organizace DxOMark se aktuálně objevil Galaxy S21 Ultra. Hlavním lákadlem telefonu je špičkový displej, vysoký výkon díky čipsetu Exynos 2100 a hlavně zřetelný uber fotoaparát umístěný na zádech.


Psali jsme: Vyzkoušeli jsme One UI 3.1 od Samsungu. A toto jsou největší novinky na starších mobilech


Na vrchol ne, ke špičce ale patří

Galaxy S21 Ultra tahá na zadní straně pořádný batoh s čtveřicí fotoaparátů. Tak si je pojďme všechny představit! Hlavní snímač, který se nachází uprostřed řady tří čoček, má rozlišení 108 megapixelů, světelnost f/1.8 a optickou stabilizaci obrazu. Pokud nefotíte na maximální rozlišení, snímač používá spojování devíti pixelů do jednoho a tak jsou výsledkem dvanáctimegapixelové snímky.

Nad hlavním senzorem se nachází dvanáctimegapixelový ultraširokoúhlý snímač se světelností f/2.2. Nejníže z trojice je umístěná periskopická kamerka s desetinásobným optickým zoomem a optickou stabilizací. V pravém sloupci nahoře pak je laserový senzor pro zlepšení automatického ostření a pod ním objektiv s trojnásobným optickým přiblížením. Na papíře je to výbava snů. Co na to ale říká praxe?

Výsledek Galaxy S21 Ultra v testu DxOMark
Výsledek Galaxy S21 Ultra v testu DxOMark | foto: DxOMark

Nestačí na loňský S20 Ultra

Novou Ultru v uplynulých týdnech pečlivě testoval prestižní web DxOMark a nyní došel k závěru, že S21 Ultra není špatný fotomobil, na současnou špičku ale nestačí. Hodně překvapí, že letošní Ultra získal v testu DxOMark „jen“ 121 bodů a v žebříčku se tak nachází o pět bodů za loňským S20 Ultra.

V oblasti fotografií si telefon připsal 128 bodů, u videa 98 bodů a za zoom si vysloužil 76 bodů. Pro porovnání: loňský S20 Ultra dosáhl tohoto výsledku – 128 bodů za fotky, 106 bodů za video a 88 bodů za přiblížení. Letošní nástupce tak překvapivě ztratil u hodnocení videa a zoomu.

Výsledek není pro Samsung dobrý. Snad se foťák S21 Ultra podaří vyladit nadcházejícími aktualizacemi. Hardwarově je špičkový, na vině tak bude software. Současným lídrem žebříčku DxOMark je stále Huawei Mate 40 Pro+ se skóre 139 bodů (144/115/98).

Total
1
Shares