Vyzkoušeli jsme One UI 3.1 od Samsungu. A toto jsou největší novinky na starších mobilech

  • One UI 3.1 od Samsungu se dostává na další telefony
  • Nejnovější uživatelská nadstavba přináší parádní funkce
  • Ty nejdůležitější vám ukážeme ve videu

Společnost Samsung už několik týdnů posílá svou nejnovější verzi uživatelského prostředí One UI na další smartphony. V uplynulém týdnu se dočkaly série Galaxy S20, Note 20 a další telefony Galaxy. Novinek ve vymazlené nové nadstavbě je celá řada. V našem nejnovějším videu vám ukážeme ty nejdůležitější. Tak začínáme!


Psali jsme: Samsung Galaxy M62 bude i v Evropě, nabídne bezkonkurenční výdrž


Photoshop v telefonu

Jednou z těch opravdu zásadních nových vychytávek je fičura Mazání objektů. Jedná se o funkci v aplikaci Fotoaparát, která vám ušetří hodiny strávené u Photoshopu. V integrovaném fotoeditoru můžete rychle odstranit nechtěné lidi a objekty z fotek. Je to opravdu jednoduché. Stačí párkrát tapnout na displej telefonu a narušitel fotky je pryč.

One UI 3.1 přináší skvělou stabilizaci při focení

Pakliže rádi fotíte objekty takzvaně na dálku, přijde vám vhod funkce Uzamčení přiblížení (Zoom Lock). Ta se hodí hlavně při focení vzdálených objektů, které v ruce bez stativu „není snadné udržet“. Samsung však vynalezl skvělé AI řešení – stačí tapnout na hledáček a když se jeho kontury zbarví do žluta, máte vyhráno. Fotoaparát vašeho Galaxy je nyní maximálně stabilizovaný. Na maximální stabilizaci foťák přepne i automaticky, a to tehdy, pokud na snímaný objekt máte zacíleno minimálně po dobu dvou sekund.

Změnou k lepšímu prošla i oblíbená funkce Single Take, která vás nechá nově vybrat typy snímků k zachycení. A to není vše! Funkce Live Focus se nově přejmenovala na Portrét, což přece jenom dává větší smysl. Kvalita portrétních snímků je více než dobrá. Ba co víc, po několika dnech testování se nám zdá, že One UI 3.1 přináší i mnohá další vylepšení fotoaparátu: snímky se nám zdají lépe prokleslené a detailnější, a to i v protisvětle, za šera a v noci.

Nejen kosmetické úpravy

Přejmenována v nejnovějším One UI 3.1 byla i funkce Filtr modrého světla – nově ji v sekci nastavení displeje najdete jako Pohodlí pro oči. A vůbec se nám celkově zdá, že telefony po aktualizaci jsou o něco svižnější a lépe reagují na příkazy.

A jaké funkce v One UI 3.1 jsou vaše nejoblíběnjší? Dejte nám vědět v komentářích!

Total
1
Shares