Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE se údajně představí v lednu (aktualizováno)

  • Fanouškovská edice prý nakonec dorazí
  • Galaxy S21 FE by se měl objevit v lednu 2022
  • Přinášíme další podrobnosti

Aktualizováno 17. 10. v 11:00

Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil… Památná věta z pohádky O pyšné princezně sedí v případě telefonu Samsung Galaxy S21 FE jako zadnice na hrnec. Těžko však z toho vinit výrobce. Ten celou dobu buď zarytě mlčí nebo skoro až efektně mlží.

Nicméně, aktuální situace je následující: Fanouškovská edice nakonec dorazí, jen nabere zpoždění, jak avizuje GSMArena. Premiéra by měla proběhnout někdy kolem 11. ledna. Tento krok by nahrával další hypotéze, že se nové vlajkové řady Galaxy S22 možná i kvůli tomuhle dočkáme až v únoru, respektive březnu 2022.


Aktualizováno 28. 9. v 19:05

Nad fanouškovskou edicí visí stále otazníky. A nejen to. Čím dál pravděpodobnější je scénář, že tento telefon Samsung odpíská, jak se nově objevuje na internetu. Tato informace se navíc opírá o vyjádření zástupce společnosti, který potvrdil, že Galaxy S21 FE není na pořadu dne ze dvou důvodů: a) nedostatek čipů, jmenovitě Snapdragonu 888 (ten je i v nových skládačkách), b) enormní zájem zejména o nový Z Fold3.

Galaxy S21 FE na 99 % nebude

A pak je tu ještě jedno hledisko a tím je trh. Jak to vypadá, jihokorejský brand za současné konstelace nevidí v tomto smartphonu tak silný potenciál = výkonný čipset vs. několik ústupků za rozumnou cenu. A také se proslýchá, že díky velkému úspěchu nejnovějšího Foldu na něm Samsung nechce kanibalizovat tím, že vydá výkonnostně stejné zařízení, což je ale s ohledem na cenu i cílovou skupinu hloupost.


Nepřehlédněte: Galaxy S22 Ultra nebo Note 22 Ultra? Telefon vypadá fantasticky


Samsung Galaxy S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE na jednom z konceptů

Původní článek z 27. 9. 2021

O premiéře Samsungu Galaxy S21 FE (Fan Edition), který má nabídnout špičkové parametry za dostupnou cenu, se hovoří měsíce. Jenže na trhu je nedostatek čipů, a tak premiéra tohoto mobilu byla v květnu odložena na později. Ve skutečnosti je situace ale bohužel mnohem horší, než se zdálo.

Podle portálu Sammobile se nástupce loňského oblíbeného modelu S20 FE možná letos vůbec nedočkáme. Nový Galaxy S21 FE se měl představit po boku skládacích telefonů Z Flip3 a Z Fold3 na srpnové akci, ale firma si to na poslední chvíli rozmyslela.

Samsung Galaxy S21 FE není na pořadu dne

Další mediální akce jihokorejského gigantu se měla uskutečnit v říjnu. Dobře informovaný server SamMobile nyní ale uvádí, že tato akce byla zrušena a s ní bylo na neurčito odloženo i uvedení S21 FE. Samsung prý k uvedení nového modelu ze série FE nic netlačí. Poptávka po véčku Galaxy Z Flip3 je nadále vysoká a tak dodávky nasmlouvaných čipsetů Snapdragonu 888 budou směřovat výhradně do skládacího telefonu.

Total
1
Shares