Majitelé telefonů Galaxy Note pozor! Skládačka Z Fold 3 prý nahradí vaši oblíbenou řadu (update)

  • Původně se s kamerou pod displejem počítalo u řady Galaxy S30
  • Prvním pokusným králíkem ale nakonec bude skládačka Galaxy Z Fold 3
  • A podle aktuálních informací bude stát za koncem oblíbené řady Note

Update 23. 11. 2020, ve 14:38

Nový Fold a konec řady Note

Před pár dny jsme vás v tomto samostatném článku informovali, že své největší naděje Samsung bez debat vkládá do topmodelu Galaxy S30 Ultra. Ten nabídne takřka snovou výbavu, vylepšený hlavní 108Mpx fotoaparát, velkou 5000mAh baterii i superrychlé 65W nabíjení. A jako bonus tento kousek dostane i pero S Pen. Na to konto jsme se vyjádřili ve smyslu, že tím se stane konkurentem řady Note. Znamená to konec oblíbené série?

Nechceme dopředu sýčkovat, ale podle aktuální zprávy, která se znenadání objevila na Twitteru, Samsung právě teď maká na nové generaci čím dál populárnější skládačky. Práce na Galaxy Z Fold 3 jsou v plném proudu a z Jižní Koreje se velmi hlasitě ozývá, že novinka také dostane do nebes vychvalovaný stylus. Podle zdroje blízkého společnosti designéři už mají hotovou i verzi se slotem pro S Pen. Už tušíte, kam tím míříme? Nad “Nouty” se začínají stahovat mračna.


Původní článek (20. 11. 2020)

Konkurence v prémiovém segmentu je obrovská. Pokud si totiž chcete pro sebe ukrást pomyslných pět minut slávy, musíte se umět setsakramentsky ohánět; nejen vyždímat své možnosti doslova na maximum, ale zároveň nabídnout něco, co tu ještě nebylo. Anebo něco, co už tu bylo, ale s perfektní cenovkou. Ještě však existuje jedna možnost: jít do naprostého rizika, abyste světu ukázali, že jste na vrcholu potravního řetězce. A právě o to se v příštím roce údajně pokusí jihokorejský Samsung.

Galaxy Z Fold 2 byl jen předvoj

Skládačka Galaxy Z Fold 2 ihned po uvedení působila oproti první generaci mnohem hodnotnějším, dotaženějším a zejména vyspělejším dojmem. Bylo jasné, že navzdory technologii, která je stále ještě v plenkách, se Korejec snaží vyvarovat předešlých chyb. Podařilo se mu však zásadně posunout vlastnoručně nastavené mantinely? Ne tak docela, ale přesto si mohl mnout ruce. Nový Fold byl všechno možné jen ne propadák. Navíc měl výkonná střeva, dobrý foťák a taky to nejdůležitější: dva špičkové displeje v jednom.

Kamera pod displejem
Kamera pod displejem, ukázka mikroskopických děr | GSM Arena

Třetí generace bude “top”

Kamera pod displejem je napříč výrobci v posledních měsících opravdu velké téma. Každý by to tak chtěl, ale mít naprosto čistý displej bez výkrojů, děr a výřezů není jen tak. Každopádně na vlastním řešení pracuje i Samsung a tuto novinku chce představit u příležitosti odhalení hybridu Galaxy Z Fold 3 příští léto. Takže ne, nová řada Galaxy S30 (také Galaxy S21) nic takového mít nebude, i když se o tom hojně spekulovalo. Původní vize sice byla jiná, ale s ohledem na technologickou náročnost a složitý výrobní postup, to stále není ono.

Že by konečně i S Pen?!

Korejský gigant totiž musí do každé obrazovky pomocí speciálního laseru vypálit na tisíce mikroskopických průstřelů, aby šikovně uschovanému fotoaparátu přivedl dostatek světla. A to není zdaleka všechno. Na webu se objevila další informace, že Samsung si pohrává s myšlenkou do novinky napasovat i legendární stylus. A prý nejde jen o nějaký nástřel. Takže pokud všechno dobře dopadne, firma zabije dvě mouchy jednou ranou!

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Myslíte že příští rok vyjde Note 21? Planuju upgrade.

  2. Freebee, ahoj. Na to se nedá jednoduše odpovědět. Pokud ale S Pen bude podporovat nový S21 (S30) Ultra a skládací Z Fold 3, nejspíš je to signál, že letošní řada Note 20 byla poslední.

Comments are closed.