Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Rusové si s hackery z Anonymous nevědí rady. Znovu napadli banku oligarchů a ukradli cenné informace. Vaše zabezpečení je nanic, smějí se

  • Anonymous šlapou jako dobře namazaný stroj
  • Znovu zaútočili na banku ruských oligarchů

Hackerům z hnutí Anonymous se povedl další husarský kousek. Pamatujete na to, jak pronikli do banky ruských oligarchů a chatovali s jejími klienty? Tak teď to udělali znovu! Dostali se přes zabezpečení, vysmáli se správcům sítě a ukradli dalších 270 GB cenných dat.


Nepřehlédněte: Mimozemšťané na Marsu? Vozítko Curiosity vyfotilo na rudé planetě vchod do jeskyně


Anonymous vyhlásili Rusku „kybernetickou válku“ v odplatě za invazi na Ukrajinu již koncem února. Od té doby hackeři podnikli tisíce kybernetických útoků na ruská a běloruská média, organizace, firmy a úřady. V kyberprostoru zaútočili dokonce i na bezpečnostní kamery v Kremlu, odkud zveřejnili záběry z několika jednání a porad. Cílem útoků Anonymous jsou i důležité finanční instituce.

Jsou k nezastavení

V oblibě hackeři mají speciálně banku Petersburg Social Commercial Bank JSC, do které si peníze ukládají ruští oligarchové. Nabourali se do ní už v polovině dubna s tím, že ukradli stovky gigabajtů dat a administrátorům vzkázali, ať pozdravují hochy z FSB. V systémech banky operovali několik dní a pomocí chatu technické podpory s humorem komunikovali s klienty.

Teď jsou Anonymous zpět! Znovu to zkusili a znovu jim to vyšlo. Během chvíle se hackeři ze skupiny Battalion 65 (NB65), která je nedílnou součástí Anonymous, opět nabourali do počítačové infrastruktury Petersburg Social Commercial Bank JSC.

„Znovu ahoj PSBC. Vsadíme se, že jste neočekávali, že o nás opět uslyšíte. Vaše zabezpečení je pořád nanic. Sebrali jsme dalších 270 GB dat. Tentokrát ale žádná vyjednávání. Na internet budou nahrána v nadcházejících dnech. Jsme rádi, že jsme pro vás stálým trnem v oku a nadále vás povzbuzujeme, abyste si promluvili se svým prezidentem. Ať si Ruská federace trhne nohou,“ uveřejnili na Twitteru. Hacknutím na PSBC samozřejmě nic nekončí. Anonymous už dali několikrát najevo, že v útocích budou pokračovat přinejmenším do doby, než Rusko z Ukrajiny stáhne svá vojska.

Kdo jsou Anonaymous?

Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Svolávají se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares