Leopard K1

Ruský robot zabiják má ničit západní tanky na Ukrajině. Při vykládce se ale málem rozpadl a poté zajel do stodoly

 • Rusové mají nové vojenské robotické vozidlo
 • Na Ukrajině ho nasadí proti západním tankům

Jak Rusko slibovalo, tak v uplynulých hodinách učinilo. Na okupovaný ukrajinský Donbas doručilo první čtyři kusy svého autonomního vozidla Marker. O něm sebevědomě tvrdí, že dokáže identifikovat a eliminovat cíle za pomoci umělé inteligence. Na Ukrajině se má stroj postavit německým a americkým tankům.


Nepřehlédněte: Ukrajina získala od USA superlovce kamikaze dronů Shahed. Dokáže rozlišit mouchu, drobného ptáka i ruský letoun


Markery už jsou na Ukrajině

V době, kdy země jako Německo, Velká Británie a USA oznámily plány na vyslání tanků Leopard a Abrams na pomoc ukrajinské armádě, chce Rusko zvednout morálku vyčerpaných vojáků nejen tučnou odměnou, ale i ostrým nasazením svého bezpilotního vozidla Marker. Podle dřívějších vyjádření ruských vojenských expertů může tento stroj autonomně fungovat až tři dny a bez lidské asistence urazit i několik kilometrů.

Svět se ruské superzbrani směje

Jaká je pravda ukážou nadcházející týdny, kdy na Ukrajinu dorazí první západní tanky. Už při vykládce a během následného zajíždění do stodoly však vozidlo Marker působilo rozpačitým dojmem, čehož si všimli i komentující, kteří se zázračné ruské superzbrani pod videem okamžitě vysmáli. Jeden z nich například napsal: „No do prčic, i můj dron funguje líp než tohle.“

Je ironií osudu, že Rusové na Ukrajinu posílají právě autonomní vozidla Marker, která nikdy nebyla určena k boji, ale měla sloužit výhradně jako platforma k testování futuristických přístrojů a technologií. Jejich nasazení do bojů bude znamenat významný krok ve využití robotiky ve válce mezi Ukrajinou a Ruskem. Že by snad Markery něco rozhodly nebo změnily na bojišti je však zcela vyloučené.

Zdroj náhledové fotografie: Wikimedia Commons / volné dílo, zdroj: vlastní, DailyStarDailyMail

Total
0
Shares
23 komentářů
 1. Smích přejde. Ruský představitel řekl, že dovezené západní tanky budou ničeny hned při překročení hranic Ukrajiny. A toto uvedené vozítko někde musí otestovat.

  1. Tak na to si počkám, při rychlosti kterou se šine a rychleji to na bojišti nebude se stane snadnou kořistí dronů.

 2. pokud vím, jak je něco robotickýho z ruska tak to vždycky řídí člověk, a je jedno jestli to byl robot (převlečenej člověk) robopes (čínská hračka) nebo jejich už předešlý tankoboti….

 3. Toto vozítko, které přivezli na obyčejné odtahovce má ničit šedesáti tunové západní tanky? Děkuji russko, prodloužil jsem si život, už se směji snad hodinu :-):-):-)

 4. Zato naše transportéry nebyly schopny přijed po vlastní ose do Prahy před rádio.
  Jediná fabie tenkrát zastavila celou kolonu,nebo jste to už zapomněli?
  Naše vojsko,vždyt jsem tam sloužil,je jedna velká komedije pro západ.Nechápu,kam se pořád cpeme,když si musíme na všechno pujčovat od unie.

  1. Je možná dobře že jste z armády odešel. A píše se komedie

  2. A víte, že ta fabie to zastavila proto, že řidič nechtěl paní smáznout. Jestli jste nezapomněl fyziku ze základky, tak porovnejte hybnost/setrvačnost tělesa o hmotnosti 1 600 kg a 20 000 kg při rychlosti třeba 15 m/s…

 5. Již jsem zde uváděl, že Rusové patrně jen přejmenovali MONTE na MARKER, ale uvedené video mě přesvědčilo, jak hluboce jsem se mýlil. Byl to KRIEPKE KRIEPKEOVIČ, ten jak víme si to rozdal se středně velkým autem…

 6. Až přesto přejede Leopard tak to osádka ani nezaregistruje.

 7. Není to náhodou jedna ze slibovaných wuderwaffen,se kterou sliboval mluvka Medveděv dorazit až do Berlína a Paříže?A co se týče té umělé inteligence.Co jim jiného zbývá, když tu vlastní přirozenou asi nemají.

 8. Strašně zavádějící nadpis. Ukažte mi kde na tom videu jde vidět že se ´´ Robot Zabiják ´´ malém rozpadl ? A že zajel do stodoly. To da přeci rozum musí ho ještě dodělat přidat dělo atd….. 😀 a nebo to třeba bude sebevražedný robot zabiják.

 9. Když se objeví nějaká nová Ruská zbraň, tak vždycky vyjdou články tohoto ražení, které se jim vysmívají. Pak je nasadí do boje , objeví se video kde je úspěšná a píšou se články zcela jiné, jako např u BMPT Terminátor.

 10. Pane Bartoši a kde máme vidět, že se to málem rozpadlo?
  Nehodnotím jestli je to krám nebo ne. Nehodnotím co to umí nebo neumí. Nehodnotím kvality a prospěčnost. Jen se ptám kde máme vidět, že se to málem rozpadlo.

 11. To jsou novináři. Takhle se vysmívali BMPT Terminátor a už se nesmějí po výsledcích z boje.
  Uvidíme jak si povede robot.
  Ukrajina je pěkná zkušebna zbraní. Pro západ j Rusko .

Comments are closed.