Rusko se vrací o 30 let zpět: Ruce pryč od něj dávají Huawei, Ericsson i Nokia

Rusko se vrací o desítky let zpět: Ruce pryč od něj dávají Huawei, Ericsson i Nokia

  • Úprk technologických firem z Ruska nekončí
  • Po Huawei a Ericssonu dnes v zemi skončila i Nokia
  • Rusům tak zbyly oči pro pláč

Exodus technologických firem z Ruska pokračuje. V souvislosti s invazí na Ukrajinu už svůj odchod oznámily např. společnosti Apple, Samsung, Ericcson a včera překvapivě i čínský Huawei. Dnes stažení z tamního trhu ohlásila Nokia.


Nepřehlédněte: Jako blesk z čistého nebe. Čínský Huawei se připojuje k bojkotu Ruska


Nokia odchází

„Za současných okolností prostě nevidíme žádné možnost, abychom v Rusku pokračovali,“ uvedl v prohlášení pro média generální ředitel společnosti Pekka Lundmark a dodal, že Nokia bude i po svém odchodu nadále podporovat své zákazníky, ale že v této fázi není možné odhadnout, jak dlouho bude stažení společnosti z Ruska trvat.

V prohlášení pro média zároveň potvrdil, že se neuskuteční projekt ohlášený loni v listopadu o založení společného podniku s ruskou firmou Yadro na vybudování 4G a 5G telekomunikačních základnových stanic.

Rusko se vrací o 30 let zpět: Ruce pryč od něj dávají Huawei, Ericsson i Nokia
Zdroj: Jeremy Bezanger / Unsplash

Bez Huawei, Ericsson i Nokie budou mít Rusové problémy

Není bez zajímavosti, že Nokia zašla ještě dále než konkurenční švédský Ericsson, který své podnikání v Rusku „jen“ pozastavil na neurčito. Obrovským překvapením pak je úprk Huawei. Tato čínská společnost před několika hodinami oznámila, že se kompletně stahuje ze síťových a komunikačních služeb.

V posledních dnech svůj záměr pozastavit (omezit) spolupráci s Ruskem oznámily všichni tři klíčoví hráči na poli telekomunikací. Rusy tak nevyhnutelně čeká technologická zaostalost. O tom netřeba pochybovat.

Zdroj náhledové fotografie: DimitroSevastopol / Pixabay

Total
16
Shares
1 komentář

Comments are closed.