Robot Serve

Robot pro rozvoj jídla se řítil přes policejní zátaras, jen aby včas doručil svačinu. Ochránci zákona nevěřili vlastním očím

  • Robotický sluha, který rozváží jídlo, způsobil pořádný poprask
  • Aby se k zákazníkovi dostal včas, neváhal si cestu zkrátit přes policejní uzavírku

Netradiční pohled se naskytl americkým policistům, kteří dorazili na místo, kde mělo dojít ke střelbě. Když údajné místo činu oblepili výstražnou páskou, aby tam nikdo nechodil, odněkud se zničehonic přiřítil samořídící robot na rozvoz jídla a způsobil pořádné pozdvižení.


Nepřehlédněte: Můžeme robotům věřit? Humanoidní android s dokonalou mimikou obličeje slibuje, že stroje nikdy neovládnou svět


Autonomní robot se postaral o pořádný rozruch

Robotický vozík poháněný umělou inteligencí nebral na policejní zákaz žádné ohledy. Ve videu, který zveřejnila losangeleská policie, je jasně vidět, jak se samořídící stroj, který patří americké společnosti Serve Robotics, řítí směrem ke žluté výstražné pásce s nápisem „Nepřekračovat“. Nedlouho poté, co projede přímo pod páskou, pak míjí velkou skupinu ochránců zákona, kteří nevěří vlastním očím.

Podezření na střelbu v jedné z tamních středních škol se naštěstí ukázalo jako nepodložené. Schopnost robota, který nedbá zákazu policejní autority, však vzbudila obrovské pozdvižení. William Gude, který záběry natočil, serveru Gizmodo řekl: „Viděl jsem to přijíždět a nemohl jsem tomu uvěřit. Říkal jsem si: ‘Co jsem to právě natočil?’.“ Doplnil, že se robot neustále snažil pásku objet, dokud ji nějaký člověk nenadzvedl.

Selhal lidský faktor

Mluvčí společnosti Serve Robotics v reakci na incident uvedl: „Standardním operačním postupem služby Serve je přesměrovat a nepřekračovat bariérové pásky. V tomto případě však dozor nad robotem pochopil, že ho někdo pouští dál. Podnikáme nezbytné kroky, abychom zajistili, že naše provozní postupy budou v budoucnu dodržovány.“

„I když roboti Serve za většiny okolností zvládnou pracovat samostatně, jsou jim pro jistotu přiděleni lidští dozorci, kteří zajišťují jejich bezpečný provoz. Tento incident byl důsledkem lidské chyby při navigaci,“ dodal mluvčí.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Serve, zdroj: Daily Star, Gizmodo

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. A já myslel že ten robot jídlo rozváží a on ho cestou i rozvíjí?? To je tak když si to po sobě redaktor ani nepřečte!!

  2. Ten se tedy opravdu přiřítil, pak se řítil, a kdoví, jestli nakonec nepřivezl to jídlo celý uřícený 🙂

Comments are closed.