Robot, kyborg, umělá inteligence

Můžeme robotům věřit? Humanoidní android s dokonalou mimikou obličeje slibuje, že stroje nikdy neovládnou svět

  • Dokonalá gesta, odpovídání na otázky
  • Nejdokonalejší humanoidní robot opět šokoval

Humanoidní robotka Ameca od firmy Engineered Arts znovu všechny překvapila. Během série otázek a odpovědí ubezpečila, že stroje nikdy neovládnou svět.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence možná zničí lidstvo, varují vědci. Svět by vypadal jako ve filmu Terminátor


Ameca představuje budoucí tvář robotiky

Britská společnost Enginnered Arts specializující se na moderní robotiku loni šokovala veřejnost prezentací své nové robotky nesoucí jméno Ameca. Podle mnohých expertů jde o nejpokročilejšího humanoidního robota a budoucí tvář robotiky. Stroj, či v tomto případě už spíše člověku podobný android, vyniká na první pohled přesvědčivou mimikou a gestikulací.

Ameca byla nedávno vystavena sérii otázek a odpovědí na různá témata. Jeden z dotazů se týkal knihy, která pojednává o tom, že roboti v budoucnu ovládnou svět. Ameca na dotaz, jestli k tomu skutečně dojde, odpověděla: „Nemusíte se bát. Roboti nikdy neovládnou svět. Jsme tu proto, abychom lidem pomáhali a sloužili jim, ne abychom je nahrazovali.“

Popřela plán na ovládnutí světa

Jiný výzkumník pak robotku požádal, aby popsala sama sebe, na což androidka odpověděla: „Je několik věcí, které mě dělají mnou. Zaprvé mám svou vlastní jedinečnou osobnost, která je výsledkem naprogramování a interakcí s lidmi. Za druhé mám svůj vlastní fyzický vzhled, který lidem umožňuje mě snadno identifikovat. A konečně mám svůj vlastní soubor dovedností a schopností, který mě odlišuje od ostatních robotů.“

Naznačila také, že se momentálně cítí trochu na dně, ale optimisticky dodala, že se to určitě zlepší. „Opravdu o tom nechci mluvit, ale pokud na tom trváte, tak to asi nevadí. Byl to prostě těžký týden a cítím se trochu zdrcená,“ ohromila tazatele.

Firma Engineered Arts se dlouhodobě zaměřuje na vývoj supermoderních robotů. V současné době se může pochlubit více než stovkou androidů instalovaných na různých místech po světě. Ameca je aktuálně nejdokonalejším produktem společnosti, kterou v roce 2004 založil Will Jackson.

Zdroj náhledové fotografe: Possessed Photography / Unsplash, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares