YouTube

Reklamy na YouTube jsou odteď povinné. Pokud používáte AdBlock, video se nepřehraje

 • YouTube se nelíbí blokátory reklam
 • Adblock v prohlížeči je nyní k ničemu

YouTube se rozhodl zakročit proti uživatelům, kteří se snaží obejít reklamy bez placení prémiového poplatku. V uplynulých hodinách totiž služba výrazně omezila používání nástroje AdBlock, který dokáže reklamy vypnout.


Nepřehlédněte: Dostane váš telefon Xiaomi, Redmi nebo POCO systém HyperOS? Takto to snadno zjistíte


YouTube se nelíbí blokátory reklam

Po omezeném testování, které trvalo několik měsíců, se videoslužba YouTube odhodlala k nepopulárnímu, ale očekávanému kroku. Nově uživatele žádá, aby vypnuli blokátory reklam, nebo si zaplatili prémiové předplatné, aby obsah mohli sledovat.

Mohlo by se zdát, že se YouTube poslední dobou chová jako slon v porcelánu, ale opak je pravdou. Společnost řadu měsíců pečlivě experimentovala a upravovala svůj reklamní systém v neprospěch běžného konzumenta obsahu. Jako odrazový můstek firmě sloužila televizní aplikace, ve které se objevily nepřeskočitelné spoty o délce 30 sekund. Další nepopulární změnou je zátah proti blokátorům reklam, takzvaným AdBlockům.

Zatímco před několika dny se uživatelům zobrazovalo relativně mírné upozornění, ve kterém je služba žádala, že pokud chtějí pokračovat ve sledování, měli by doplněk vypnout nebo se zaregistrovat do zpoplatněné služby YouTube Premium, v noci na dnešek výrazně přitvrdila.

Nově se lidem zobrazí následující hláška: „Blokovače reklam jsou v rozporu se smluvními podmínkami YouTube. Nejspíš používáte blokovač reklam. Přehrávání videa je blokováno, pokud služba YouTube není povolena nebo blokovač reklam zakázán.“

YouTube, FONETECH
Zdroj: FONETECH.CZ

AdBlockům je konec

Kromě toho, že text je jiný, tak ze zprávy také zmizel křížek, kterým šlo dialogové okno zavřít a v pokračování videa pokračovat. Nyní lidem zbývají už jen dvě možnosti: blokování reklam musí vypnout a povolit na YouTube reklamy, nebo si zakoupit předplatné služby YouTube Premium.

Zpoplatněná verze služby YouTube s názvem Premium stojí 179 korun, respektive 239 korun měsíčně. V Nabídce má YouTube také rodinný tarif až pro šest zařízení za 269 korun měsíčně a k dispozici je i studentský tarif Premium za 109 korun měsíčně.

Zdroj náhledové fotografie: NordWood Themes / Unsplash, zdroj: vlastní, Mashable

Total
0
Shares
15 komentářů
 1. To teda nevím jaký máte informace, ale já už dávno to vyskakovací okno zablokoval v ublocku a mám klid. Pohoda

 2. No, testovano dneska. Brave prohlizec, youtube jede bez problemu a bez reklam

 3. Občas se tam u mě jako by chce načíst reklama ale Adblock ji blokuje takže se neprehava nic, ale stačí dát refresh a video jede bez reklam 👍

 4. Komentář se opět nezařadil správně. Měla to být odpověď pod jmenovce Tomase.

 5. Ublock mi fungoval, ale v posledních dnech ho už začali detekovat. Vtipné je, že bez přihlášení to projde.

 6. Já bych reklamy i pochopil. Ale pouze jejich rozumnou míru a nikoliv to, co YT předvádí. Silně mi to připomíná PRIMU, kde se v podstatě člověk stíhne v mezeře osprchovat. Jak se říká… “nic se nemá přehánět”

 7. Pravda, nepoužívám AdBlock, ale jiné řešení (ne, neplatím si Premium) a funguje mi to i nadále bez reklam. A to i na iPhonu. Ani se mi tam nikdy žádné upozornění neobjevilo.

 8. Proč ten lokajský tón v článku? Mně je úplně u zadku, jestli má YT problémy s financováním. Tak ať prodávají hamburgry. Ale sledovat “nepřeskočitelné spoty”, nebudu nikdy, protože můj čas, pozornost a trpělivost jsou dražší, než nějaký obsah, který můžu najít i jinde. Však ona se brzy najde náhrada, která to převezme v nezmenšeném rozsahu.

 9. Ano, je to tak – dnes mi YT natvrdo znemožnil přehrávání videí. Je možnost buď povolit reklamy nebo si zaplatit Youtube Premium…Dá se to nějak obejít ?

  1. No, ono se jim to brzy nevyplatí – protože to, co jsem sledovala doteď, prostě sledovat nebudu, tvůrcům klesnou počty sledování a tím pádem si toho tolik nebudou platit. Brzy se objeví nová platforma, a tak pořád dokola…
   Rozhodně kdybych na youtube ukládala videa, která pak někde prodávám, a lidi, co si je koupí, by je měli přerušená reklamami, nebude se mi to líbit. Tudíž smolík.

Comments are closed.