Redmi Buds 3 Pro

Redmi Buds 3 Pro RECENZE: nejlepší levná bezdrátová sluchátka s ANC

Xiaomi v květnu představilo sluchátka Redmi AirDots 3 Pro, která jsou však dostupná výhradně na čínském trhu. Nyní se nám stejná sluchátka v Evropě představují pod názvem Redmi Buds 3 Pro, přičemž akční cena pro Českou republiku je až do 15. září stanovena na krásných 1 499 korun. Jak si tato žhavá novinka s ANC vedla v testu?


Nepřehlédněte: Poco M3 Pro 5G RECENZE: levný telefon, který překvapí fotoaparátem


Xiaomi, respektive jeho podznačka Redmi, uvádí na český trh nová bezdrátová sluchátka s názvem Buds 3 Pro. Jedná se o globální verzi modelu Redmi AirDots 3 Pro z května. Zaujmout se snaží hybridním potlačením hluku, dlouhou výdrží na baterii, bezdrátovým nabíjením či dynamickými měniči o velikosti 9 mm.

Cenovka sluchátek, pohybující se v obchodě těsně pod částkou 1 500 korun, může vzbuzovat otázky kolem jejich kvality. Přece jen většinou platí, že to, co bývá levné, není úplně vždy kvalitní. Dovolím si lehce přeskočit a už na začátku prozradím, že Redmi Buds 3 Pro jsou v tomto směru velice příjemným překvapením.

Redmi Buds 3 Pro
Redmi Buds 3 Pro | foto: FONETECH

Redmi Buds 3 Pro: specifikace

Zpracování plast
Rozměry 25,4 × 20,3 × 21,3 mm (pouzdro má 65 × 48 × 26 mm)
Hmotnost 4,9 gramu každé sluchátko (s pouzdrem 55 gramů)
Odolnost IPX4
Měniče průměr 9 mm
Technologie ANC, Bluetooth 5.2, dotykové ovládání
Impendace 32Ω
Nabíjení USB-C konektor i bezdrátový standard Qi
Baterie sluchátka (35 mAh), pouzdro (470 mAh)
Výdrž 28 hodin (s pouzdrem)
Cena 1 599 Kč (1 499 Kč akční sleva do 15. 9.)

Obsah balení

  • pravé a levé sluchátko Redmi Buds 3 Pro
  • oválné dobíjecí pouzdro
  • USB-A / USB-C kabel
  • technická brožurka a základní průvodce

Sluchátka si domů přinesete v malé krabičce v tmavých odstínech, jejíž vnitřek tvoří dvě přihrádky v poměru zhruba dva ku jedné. V menší části se nachází tři velikosti silikonových špuntů (S, M a L) a nabíjecí kabel s koncovkami USB-C/USB-C. Zde je důležité zdůraznit, že součástí balení není žádný napájecí adaptér – ten prostě budete muset mít svůj, nebo si ho opatřit. Ve druhé pak najdeme základního průvodce/brožurku a samotné nabíjecí pouzdro se sluchátky Buds 3 Pro. Box lze nabíjet pomocí USB-C konektoru (za to Xiaomi chválím) nebo bezdrátově přes standard Qi. Balení se v podstatě ničím neliší od jiných značek.

Špunty táhnou, pecky moc ne

Situace na trhu bezdrátových sluchátek je dlouhodobě taková, že poptávka po peckách je o mnoho nižší než po špuntech. Spousta lidí prostě peckovým sluchádlům nepřišla na chuť (včetně mě) a nic jiného než špunty pro ně nepřipadá v úvahu. Trendy sleduje pochopitelně také Xiaomi a i Redmi Buds 3 Pro jsou proto čistokrevné špunty, navíc podpořené hodně agresivní cenovkou. Tu Xiaomi umí dokonale.

Redmi Buds 3 Pro
Redmi Buds 3 Pro | foto: FONETECH

Zpracování a první dojmy

Přestože jsou levná, jsou jsou na tom samotná sluchátka po technické stránce dobře. Kromě pokročilého Bluetooth 5.2 s dosahem 10 metrů má každé sluchátko ve výbavě akumulátor o kapacitě 35 mAh a tak vydrží hrát až 6 hodin samostatně (bez ANC), popřípadě až 28 hodin v kombinaci s nabíjecím boxem. Při vybití se pak sluchátka nabijí za 10 minut na další tři hodiny poslechu, což je slušné. Pokud jde o rozměry, Redmi Buds 3 Pro měří 25,4 × 20,3 × 21,3 mm a včetně pouzdra je celková hmotnost jen 55 gramů (každé jen 4,9 gramu).

Tvar sluchátek je oválný a chybí tu stonek – z uší vám ven nic nevzhledného netrčí, ale Redmi Buds 3 Pro se pěkně schovají v uchu. Protože jsou sluchátka velmi lehká, nejsou v uších v podstatě vůbec cítit. Vnímal jsem je jen při nasazení a poté až když jsem je sundával a ukládal k odpočinku do nabíjecího boxu. Bez problémů s nimi přežijete cestu vlakem nebo autem, během které o nich nebudete ani vědět.

Z hlediska ergonomie jsem se sluchátky také neměl žádný výrazný problém. Ani po několika hodinách netlačí, že byste je museli z uší vyndat. Nechybí ani voděodolnost díky certifikaci IPX4. Na zkoušku jsem je postříkal vodou a světě div se, hrála dál a fungují doteď.

Redmi Buds 3 Pro
Redmi Buds 3 Pro | foto: FONETECH

Párování… Je to problém?

Funguje to! Jediným slovem bych mohl shrnout proces párování Redmi Buds 3 Pro. Párování prostě funguje. Ani jednou jsem neměl problém. Ať už šlo o telefon od Applu, Samsungu nebo notebook – bez problémů to funguje všude. Důvodem je pravděpodobně Bluetooth 5.2, který tato sluchátka podporují.

Pokud by při párování byl z nějakého důvodu vyžadován přístupový kód, stačí zadat „0000“. Ale obvyklé to asi moc není. Tedy já se s tím nesetkal. Redmi na to ale upozorňuje v manuálu a tak vás o tom informuji. Pokud vlastníte telefon od Xiaomi, získáte efektivnější proces párování podobný tomu, s jakým se setkáte třeba u Applu a jeho AirPodů s iPhony (na displeji telefonu se zobrazí graficky pěkně zpracované dialogové okno ze základními údaji).

Redmi Buds 3 Pro
Redmi Buds 3 Pro | foto: FONETECH

Papírově mají sluchátka bezdrátově dosah až 10 metrů, takže můžete bez obav chodit po bytě a telefonovat nebo poslouchat váš oblíbený song, když je telefon na stole v jiné místnosti. U dosahu většina výrobců často mírně přehání a občas může začít signál slábnout ještě před dosažením limitu. To se mi během testování naštěstí nestalo a jak Xiaomi slíbilo, tak také udělalo. I přes několik zdí je zvuk stále dokonale čistý. Když jsem tuhle se procházel po domě, došlo mi, že ve spodním patře zvládla sluchátka dokonce rovných 12 metrů přes dvě zdi. A to prakticky bez vnímatelné degradace kvality zvuku.

Snadné ovládání

Pojďme se podívat víc pod lupou na ovládání. Sluchátka můžete ovládat dotykem jejich plochy a zvyknete si na něj opravdu rychle. Dvojím poklepáním se přehrávání pozastaví, opětovným poklepáním se zase spustí. Trojitým poklepáním se spustí další skladba. A vyndáním sluchátka z ucha se přehrávání zapauzuje. Podržením můžete procházet mezi režimy aktivního potlačení hluku (změnu vždy zahlásí zvuková singalizace) a režimem propustnosti pro snadnou komunikaci s okolím (umožňuje slyšet okolí i bez vyndání sluchátek z uší). Ovládání je intuitivní a sžijete se s ním za pár minut.

Užitečné funkce:

  • režim propustnosti, zvuky okolí – opak ANC, tedy zvuk z venku vám jde přímo do sluchátek
  • detekce nasazení – sluchátka poznají, kdy si je sundáte / nasadíte a podle toho přeruší / znovu obnoví přehrávaní

Handsfree na jedničku

Co se hovorů týče, tak dvojím poklepáním hovor přijmete, zatímco když na plochu sluchátek klepnete třikrát, hovor položíte, případně odmítnete, pokud na něj nemáte čas. Zabudovaný mikrofon je poměrně kvalitní a tento handsfree způsob telefonování se rozhodně dá využít, takže pokud nemáte po ruce telefon, rozhodně doporučuji hovory přijímat. Funguje to dobře! Příliš dalších možností sluchátka nenabízí, což je vzhledem k ceně pochopitelné. Tedy vlastně nabízí, ale potřebujete mít Xiaomi telefon a aplikaci Mi App. Jenže ta je jen v čínštíně a já z rozsypaného čaje nic vyluštit neumím. Mandarínštinu se učit nechci. Na to už jsem starý, tak čert to vem.

Jaká je výdrž Redmi Buds 3 Pro?

Naštěstí Xiaomi (Redmi) dostálo svým slibům co se týče výdrže a sluchátka se mohou pochlubit opravdu skvělou výdrží. K zahození není ani podpora rychlého nabíjení. Vážně stačí pár minut a můžete poslouchat další hodiny. Redmi Buds 3 Pro stačí uložit do pouzdra a začnou se dobíjet. Pro opětovné připojení je stačí vyndat z boxu, vsadit do uší a můžete libovolně pokračovat v poslouchání hudby, nebo sledování videí. Automaticky se připojí k poslednímu zařízení, se kterým byly spárovány. Pak už jen stačí dvakrát klepnout na dotykovou plochu a hudba opět začne vyhrávat.

Redmi Buds 3 Pro
Redmi Buds 3 Pro | foto: FONETECH

Je to jen marketing, nebo ANC dopravdy funguje?

Kromě výdrže mezi přednosti Redmi Buds 3 Pro patří podpora ANC (o tom za chvíli) a také to, že je můžete mít současně připojené ke dvěma zařízením, například telefonu a notebooku nebo telefonu a tabletu. Stačí pak na jednom zařízení ukončit poslech (zastavit hudbu, položit hovor) a pokračovat na jiném zařízení (pustit video, přijmout hovor), a během jedné dvou sekund se zvukový výstup druhého zařízení přesměruje do sluchátek. A stejně to funguje s návratem na první zařízení. To je opravdu skvělé.

Redmi Buds 3 Pro podporují Active Noise Canceling (potlačení okolního hluku). Mají klasické ANC snímající okolní hluk mikrofony a reprodukující jej v protifázi sluchátky přímo do zvukovodů, kde se s hlukem vzájemně vyruší. Integrovány jsou tu tři mikrofony, které slouží pro snímání hlasu a právě také pro potlačení hluku. Co se marketingu týče, sluchátka prý dokážou ztlumit okolní hluk až do 35 dB. Účinnost je v praxi velmi dobrá, premianti v oboru umí i hlubší ticho, ale stojí také mnohem víc peněz – mnohdy jsou dražší o tisíce. Tady se bavíme o patnácti stovkách.

Jak sluchátka hrají?

Se zvukovým přednesem nemám problém. Zvuk Redmi Buds 3 Pro je vyvážený a vše zní nějak tak, jak očekávám. Je úplně jedno jestli posloucháte popík v podání Phila Collinse, nebo zabrousíte do něčeho tvrdšího, třeba až k brazilské Sepultuře. Se zkreslením se nesetkáte ani ve chvíli, pokud sluchátka hrají opravdu hodně nahlas. Slušné jsou výšky a středy, tóny jsou zkrátka dobře definované napříč celým zvukovým spektrem. Kde sluchátka překvapivě také bodují, tak to jsou basy. Nečekal jsem to, ale duní pěkně. Poslouchat poslední album H.E.A.T je zážitek rovnající se téměř intimní chvilce.

Mám si Redmi Buds 3 Pro koupit?

Redmi Buds 3 Pro
Redmi Buds 3 Pro | foto: FONETECH

Redmi Buds 3 Pro zaujmou na první pohled svou příznivou cenou, která je nesporně jedním z největších taháků. Za patnáct stovek tu máme příslušenství, které překvapí kvalitním podáním zvuku, které snese srovnání i s výrazně dražšími produkty. Buds 3 Pro potvrzují pravidlo, že nízká cena nemusí znamenat horší kvalitu. Nejsou to audiofilská sluchátka, na kterých si vychutnáte detaily nástrojů, ale nabízí atraktivní poslech pro průměrně náročné posluchače. Namítek nemám ani proti dílenskému zpracování. Design je pak subjektivní záležitost, ale já na špunty prostě nedám dopustit.

A ANC? Funguje na jedničku s hvězdičkou! Příjemným bonusem je možnost pouzdro dobíjet i beztrátově a neméně velkou radost udělá i podpora rychlého nabíjení a opravdu dlouhá výdrž. Na jedno nabití vydrží Redmi Buds 3 Pro vážně šest hodin (bez ANC) nepřetržité hudební reprodukce, bez tak problémů pokryjete celý procovní (nebo školní) den.

Nejrychlejší zájemci, kteří si sluchátka objednají o 15. září na oficiálním e-shopu Xiaomi, na Xiaomi.cz nebo ve vybraných prodejnách, je navíc získají za skvělých 1 499 Kč. Ostatní si budou sluchátka moci od 16. září zakoupit za 1 599 Kč.

Co se nám líbilo?

  • na tu cenu výborný zvuk
  • slušné výšky/středy překvapivě dobré basy
  • ergonomie (v uších netlačí)
  • parádní výdrž
  • bezdrátové nabíjení
  • svižné reakce na dotyk
  • ANC funguje
  • odolnost IPX4
  • cena

Co se nám nelíbilo?

  • ANC by mohlo být ještě účinnější
  • někomu nemusí vyhovovat design
Total
0
Shares
2 komentářů
  1. jenom bych na konci upravil cenu není to 1599 ale pouze 1590 a plus bych možná zminil že při použizí s telefonem xiaomi mají uplně stejně chovaní jako airpody s iphonem a to že mají možnost rychleho parovaní a zaroven při otevření vedle xiaomi mobilu ktery už je sparovaný vyškočí notifikní bublina kde je ukazan stav nabití

    1. Ahoj, vycházíme z informací českého Xiaomi, které sluchátka ocenilo na doporučených 1 599 Kč. 🙂

Comments are closed.