Huawei Band 6

Recenze Huawei Band 6: designová paráda s dlouhou výdrží

Série Huawei Band má pověst velice populárních a dostupných chytrých náramků, které zpravidla v cenové relaci kolem tisíce korun nabízí velmi slušnou výbavu. Nyní vstupuje do prodeje nová generace v podobě modelu Band 6, která má za úkol konkurovat Xiaomi Mi Smart Band 6, Mi Band 6 od Honoru a dalším.


Psali jsme: RECENZE Huawei Watch Fit: Trefa do černého za super peníze


Obsah balení a design

 • chytrý náramek Band 6
 • nabíječka s magnetickou koncovkou
 • brožůrka

Balení nabízí přesně to, co potřebujete. Kromě samotného náramku je jeho součástí také uživatelská příručka a nabíječka s (kolébkou) a USB-A konektorem pro připojení k adaptéru či počítači. Pro někoho je to možná byla prkotina, ale já musím ocenit opravdu snadný způsob nabíjení. Náramek stačí sundat ze zápěstí a ke spodní straně se senzory kolébku jen jemně přiložit.

Huawei Band 6 se od předchozí verze s číselným označením 5 liší už na první pohled. Přehlédnout nelze velký obdélníkový AMOLED displej, který působí hodně atraktivně. Huawei uvádí, že dotykový panel se zvětšil mezigeneračně o 148 procent (Band 5 měl malou 0,96palcovou obrazovku a nevzhledné senzorové ovládací tlačítko).

Huawei Band 6
Huawei Band 6 | foto: vlastní

Odolné krycí sklíčko je po okrajích zaoblené (2.5D), což hezky vypadá a také napomáhá ovládání; prsty po displeji krásně kloužou. Obrazovka je největším tahákem náramku a rychle se na ni zvyká. Po pár týdnech testování si na ni tak navyknete, že k náramku s menší obrazovkou (než 1,5 palce) už se nechcete vracet. Člověk se rychle namlsá.

Na základní obrazovku se díky mezigeneračnímu nárůstu bez problémů vejdou všechny stěžejní informace, jako je čas, datum, míra nabití náramku, počet spáleních kalorií, aktuální tep a další. Záleží jen na tom, jaký ciferník si vyberete.

Silikonový náramek Huawei Band 6 je vyměnitelný, nicméně nejde sejmout zrovna snadno a chce to trochu cviku. Já jsem se s tím docela mordoval, manželce se to nicméně kupodivu povedlo okamžitě. Je asi potřeba většího citu a hlavně trpělivosti.

Huawei Band 6
Huawei Band 6 | foto: vlastní

Pásek je přitom dostatečně dlouhý na to, aby obepnul i silnější chlapské zápěstí. Díky celkovým rozměrům 43 × 25,4 × 10,9 mm a hmotnosti přibližně 18 gramů o Band 6 nebudete na zápěstí v podstatě vůbec vědět. Registroval jsem ho vlasně jen ve chvíli, kdy jsem si ho sundával. V průběhu dne se pak připomínal jen tehdy, kdy jsem interagoval s displejem.

Testoval jsem černou variantu náramku. Vypadá decentně, nenápadně a zároveň elegantně. Po nějakém špinění, otiscích prstů či mastnotě nebylo ani památky. Napomáhá tomu matná povrchová úprava těla, které na pravém boku narušuje jedno hardwarové tlačítko sloužící pro vstup do nabídky aplikací.

Zpracování náramku je prvotřídní. Nikde nic nevrže a vše dokonale lícuje. Na ruce sedí fakt dobře. Konstrukce je vodotěsná do 5 atmosfér, takže odolá dešti, sprchování i plavání ve vodě.

Displej je parádní podívaná

 • úhlopříčka 1,47 palce, rozlišení 194 × 368 pixelů
 • technologie AMOLED, krásné barvy a široké pozorvací úhly
 • mezigeneračně se displej zvětšil o 148 procent

Po vybalení Huawei Band 6 z krabičky si už na první pohled všimnete nejzásadnějšího vylepšení oproti modelu Band 5. „Šestka“ nyní roztahuje displej prakticky na celou čelní plochu pouzdra a vy tak dostanete opravdu krásný AMOLED displej s úhlopříčkou 1,47 palce s dostatečně jemným rozlišením 194 × 368 pixelů (282 bodů na palec).

Jas displeje lze nastavit v pěti krocích, což je dostačující, ale bohužel chybí možnost nechat obrazovku svítit na automatiku. S čitelností displeje jsem během testování nicméně neměl žádný problém. Vše jsem krásně viděl, a to i za slunečného počasí. V noci pak displej nesvítí do obličeje jako svítilna, pokud zvolíte nejnižší možné podsvícení.

Huawei Band 6
Huawei Band 6 | foto: vlastní

Co se obrazovky týče, ta je standardně vypnutá a aktivujeme ji stisknutím tlačítka na boku nebo zvednutím/otočením (gestem) zápěstí – oba způsoby fungují svižně a spolehlivě.

Na výběr po zapnutí náramku je z mnoha ciferníků k uspokojení individuálního stylu uživatele. Pokud nemáte nějaké přehnané nároky, některý vám určitě padne do oka. Kdyby se vám ale přece jen vůbec nelíbily, další povedené skiny nabízí aplikace Zdraví (Health).

Operační systém Lite OS

 • intuitivní aplikace Zdraví (Health)
 • ke stažení je pro Android a iOS
 • lokalizace náramku i aplikace do češtiny a slovenštiny

V hodinkách najdete systém vlastní produkce, Huawei Lite OS. Základní výbava je hodně slušná a zahrnuje třeba aplikaci počasí, kompas, pro mnohé nepostradatelnou funkci Najdi můj telefon, svítilnu (displej hodinek se přepne na bílou plochu s maximálním jasem) a další.

Pohyb v menu uživatelského prostředí je vertikální, čili prstem nahoru/dolů po displej. Pokud chcete hlouběji do nastavení, na položku jednoduše ťuknete prstem. O krok zpět se vracíte stiskem tlačítka, anebo tahem prstu zleva doprava po obrazovce.

Huawei Band 6
Huawei Band 6 | foto: vlastní

Pojďme si nyní popsat uspořádání hlavních ploch Lite OS. Tahem prstu doleva na ciferníku (úvodní obrazovce) se před vámi zobrazí přehled o kontinuálním měření srdeční frekvence se všemi údaji, které k tomu náleží. Následuje obrazovka hladiny úrovně stresu, dále pak počasí s aktuální teplotou a denním maximem/minimem, ovládání hudby a nakonec i přehled o ušlé vzdálenosti, krocích a spálených kaloriích. Procházení po jednotlivých plochách je cyklické, takže na úvodní ciferník se lze vrátit i listováním na opačnou stranu.

Tahem prstu po obrazovce od horního okraje dolů se dostanete do rychlého menu, kde můžete jedním ťuknutím aktivovat režim Nerušit, nechat zapnutou obrazovku po dobu až pěti minut, nechat si prozvonit telefon, který hledáte, nastavit budík, anebo vstoupit hlouběji do nabídky systému Lite OS.

Mimochodem, aplikaci Zdraví (Health) je dobré stahovat přímo z obchodu AppGallery, a to především v případě, že nevlastníte telefon Huawei či Honor. Několik lidí na YuTube kanálu mě upozornilo na to, že nabízí nějaké položky navíc (např. záložku aplikace) oproti verzi, která je distribuována skrze Google Play. Proč tomu tak je, upřímně nevím.

Huawei Band 6
Huawei Band 6 | foto: vlastní

Notifikace z mobilu a přísný fitness trenér

Kromě změny ciferníku aplikace nabízí možnost zapnout/vypnout oznámení z chytrého telefonu. Po otevření konkrétní nabídky uvidíte soupis aplikací a pokud funkci u některé povolíte, začne vám telefon na zápěstí posílat notifikace. Po další záložkou se ukrývají Zprávy o počasí. Tuto funkci opět můžete zapnout nebo vypnout. Záleží na vás.

Hodně důležitou položkou je Sledování zdraví, kde najdeme monitoring kvality spánku (funkce TruSleep). S náramkem jsem pár nocí i spal, což obvykle nedělám, protože během odpočinku na rukou nic nesnesu. Spánek a jeho veškeré fáze náramek registroval detailně a přesně. Nechybí funkce Připomenutí aktivit, což je v podstatě otravná věc, protože vám přesně po hodině decentní vibrací připomene, že sedíte příliš dlouho a měli byste se protáhnout.

Další položkou v nabídce je Nepřetržité sledování tepové frekvence včetně výstrah a upozornění na nízký a vysoký tep – pokud se dostanete mimo stanovenou zónu, jste na potenciální nebezpečí upozorněni vibracemi. K nastavení úrovní srdečního tepu otevřete aplikaci Zdraví a přejděte do Sledování zdraví => Nepřetržité sledování tepové frekvence => Výstrahy.

Dále tu máme test stresu a automatické měření Spo2, tedy okysličení krve. Celé to trvá přibližně 25 sekund, než se dostaví výsledek, ale ještě před tím vás náramek vyzve, abyste jej řádně utáhli kolem zápěstí a pokud možno co nejvíce zůstali v klidu. Hodnota u zdravého jedince má přitom přesahovat 90 %. Ke zdravotním funkcím nemám žádných námitek. Huawei wearables umí a Band 6 z nalajnovaného směru nijak nevybočuje.

Je škoda, že se do náramku nevešla GPS. Chybí také NFC, ale vzhledem k tomu, že aktuálně Huawei v Česku nepodporuje bezkontaktní placení, je to v podstatě jedno.

Komplexní fitness trenér na zápěstí

Huawei Band 6 nabízí přesné metriky cvičení v reálném čase pro 11 profesionálních sportovních režimů včetně běhání, plavání, cyklistiky a dalších. 85 druhů cvičících režimů vám pak umožní naplno otestovat svůj potenciál. Náramek nepřetržitě sleduje tepovou frekvenci, spalování kalorií a trvání tréninku, aby získal potřebná data a na konci cvičení si podrobné statistiky samozřejmě můžete zobrazit v aplikaci Zdraví.

Náramek také automaticky rozpozná, jestli jdete, běžíte, nebo jedete na kole a je odolný proti prachu i vodě, takže ho nemusíte sundávat z ruky ani před tím, než se s ním vrhnete do vody na nejbližším koupališti (umí počítat skóre SWOLF). V případě plavání v bazénu vám umožní vybrat z délky bazénu 25/50 metrů, případně si nastavit délku vlastní (od 15 do 60 metrů v krocích po metru). U venkovních aktivit náramek aktivuje GPS (na připojeném smartphonu) a změří trasu.

Pokud jde o naměřené výsledky, ať už o ušlé kroky, spálené kalorie při cvičení, tepovou frekvenci nebo délku a kvalitu spánku, tak hodnoty jsou věrohodné. Náramek také nepočítá falešné kroky při psaní na klávesnici nebo řízení auta. Už standardem je, že pokud ho budete mít na zápěstí, nezmeškáte žádnou SMS, notifikaci ani telefonát (byť možnost přijmout hovor chybí).

Výdrž baterie

Dostáváme se k velké přednosti náramku, jeho výdrži (180mAh baterie). Nabíjení Huawei Band 6 probíhá skrze proprietární nabíječku, která je opatřena magnetickou koncovkou se dvěma piny. Po připojení k náramku, cž je záležitst okamžiku, se na displeji ihned objeví indikátor stavu nabíjení.

Výrobce slibuje, že náramek vydrží na jedno nabití fungovat až 14 dnů. Mně při běžné zátěži, tedy propojení s telefonem, průběžném měření tepu a zobrazování notifikací, vydržel v podstatě přesně slibované dva týdny. Při opravdu intenzivním využívání se výdrž snížila zhruba na polovinu, někam k sedmi dnům. To je stále perfektní hodnota a s výdrží uživatelé nebudou mít žádný problém. Vhod přijde rychlonabíjení, kdy pouhý desetiminutový pobyt na nabíječce vystačí na několik dalších dní provozu náramku.

Huawei Band 6
Huawei Band 6 | foto: vlastní

Mám si Huawei Band 6 zakoupit?

Řeknu to na rovinu, Huawei Band 6 je podle mého názoru jedním z nejlepších chytrých náramků, který se dostává na náš trh. Má parádní AMOLED displej, který je dobře čitelný jak ve tmě, tak hlavně za přímého sluníčka. Pro sportovce a aktivní lidi je toto naprosto zásadní věc.

Výdrž je parádní a když je nejhůř, stačí pár minut na nabíječce a máte na pár dní vystaráno. Samostatnou kapitolou je široká nabídka sportovních a zdravotních funkcí včetně měření SpO2, kvality spánku nebo úrovně stresu. Vše funguje, jak má, není to žádné šidítko. Spokojení budou i náročnější uživatelé.

Designově se nejedná o žádnou extravaganci. V černém provedení náramek na zápěstí vypadá velmi elegantně. Asi nebudu sám, komu Band 6 připomíná fitness hodinky Watch Fit, je pouze menší.

Aplikace Zdraví prochází povedenu evolucí. Je komplexnější než dříve, ale stále přehledná a intuitivní i pro ty, kdo s wearables od Huawei teprve začínají. Voděodolnost do 5 ATM je sice standardem, ale taktéž hovoří ve prospěch Huawei Bandu 6, pásek z ruky nemusíte vůbec sundávat. Mě náramek během testování ani jednou nezklamal a proto vám ho s klidným svědomým mohu doporučit.

Cena

Doporučená cena Huawei Band 6 pro český trh je stanovena 1 499 korun. Dostupný bude v černé, růžové a oranžové barvě.

Co se líbí

 • krásný AMOLED displej
 • odolnost vůči vodě a prachu
 • dlouhá výdrž baterie
 • podpora rychlonabíjení baterie
 • aplikace Zdraví (v češtině)

Co se nelíbí

 • cena by mohla být  dvě tři stovky nižší
 • chybí GPS

Konkurence

Na trhu v podobné cenové hladině se Band 6 bude pohybovat v bezprostřední blízkosti jiných modelů. Za zvážení stojí například Xiaomi Mi Smart Band 6, který nabízí v podstatě stejné parametry a podobnou cenu, takže preference tu padnou spíše na design či náklonnost k dané značce.

Total
1
Shares
4 komentářů
 1. Myslím, že na to, co všechno umí, a jak vypadají je ta cena super! Mně dneska dorazil, tak jdu hned vyzkoušet!

  1. Naprosto souhlasím. Cena je více než přijatelná, za to jakou mají výdrž baterky a jaké nabízí možnosti!

 2. Hned co jsem ho uviděla, tak mě zaujal. Je fakt krásnej, dyzajnově se Honor zase vyšvihnul. Cena je taky super a jsem ráda, že jsou tu funkce, které využiju a vím, co s nima. Některé přístoje mají spoustu věcí, které vlastně ani nevyužiju…

 3. Honoru se jejich produkty opravdu daří. Mám radost, že přišli s tímto náramkem, který stojí “pár” korun a umí tolik věcí. Aspoň jsem ho mohla pořídit dětem.. Ty jsou z něj tak nadšené, že lítají pořád venku a zkoumají, co všechno můžou změřit.

Comments are closed.