Realme logo

Realme už je světovou šestkou. Držte si klobouky

  • Realme se poprvé dostalo mezi šest největších značek telefonů
  • Do budoucna firma zatraktivní nabídku 5G mobilů
  • Věnovat se chce i na internetu věcí (IoT) a chytré domácnosti

Realme se dere kupředu, což dokazují nejnovější statistiky společnosti Counterpoint. Podle nich značka v globálním žebříčku popré pronikla mezi šest největších prodejců chytrých telefonů. Vyplývá to z dat z období od třetího čtvrtletí 2018 až do druhého čtvrtletí letošního roku.


Nepřehlédněte: Realme GT Master Edition RECENZE: nádherná stylovka


Realme má vše ve svých rukou

Během pouhých tří let expandovalo Realme na více než 61 trhů po celém světě a dostalo se mezi 5 nejlepších značek na 18 z nich. Nejúspěšnější bylo ve druhém čtvrtletí letošního roku na Filipínách a v Bangladéši, v Česku se ve stejném období dostalo stejně jako třeba v Indii a v Rusku na čtvrté místo. Celkově bylo Realme podle objemu dodávek v Evropě páté.

Realme GT Master Edition
Realme GT Master Edition | foto: FONETECH

100 milionů prodaných mobilů a sázka na 5G

Další významný mezník Realme zaznamenalo v srpnu. Podle údajů Strategy Analytics se stalo značkou, která pokořila nejrychleji v historii hranici 100 milionů dodaných smartphonů na globální trh. Velký podíl na úspěchu Realme mají produkty s podporou 5G, které v budoucnu budou tvoři páteř portfolia tohoto výrobce. Jejich podíl na dodávkách stoupl z 8,8 % v prvním kvartálu na 15,9 % ve druhém kvartálu.


Nepřehlédněte: Realme GT Neo2 dorazí ve dvou variantách, známe výbavu


Dalším cílem společnosti je „stomilionový double“, tedy dodání dalších 100 milionů telefonů na globální trh do konce roku 2022 a dosažení stejného milníku v kalendářním roce 2023. Realme teď chce optimalizovat produktové řady a prohloubit svou nabídku. Klíčovým prvkem nové strategie se stanou modely z rodiny Realme GT, které se prodávají i na českém trhu.

Total
2
Shares