Realme GT

Raketový růst Realme. V Evropě útočí velmi nízkými cenami

  • Realme je světově nejrychleji rostoucí mobilní značkou
  • Hranici 100 milionů prodaných přístrojů překonalo za tři roky
  • V Evropě se firma podle počtu prodaných telefonů dostala na páté místo

Podle studie agentury Strategy Analysis dokázalo Realme po celém světě prodat přes 100 milionů přístrojů. Díky dobrým výsledkům v letech 2020 a 2021 překonala firma tuto hranici za pouhé tři roky od svého založení.


Psali jsme: Soutěž s Realme: vyhrajte hodinky Realme Watch 2 a sluchátka Buds Air 2 Neo


Smartphonová raketa Realme

Realme bylo založeno v roce 2018 a nejrychleji rostoucí značkou se stalo za dvanáct měsíců. Během krátké doby pak vstoupilo mezi sedm největších producentů chytrých telefonů, když zaznamenalo 800% růst. V současnosti světová sedmička na poli smartphonů působí v 61 zemích. Na třinácti trzích včetně Evropy patří Realme dokonce mezi prvních pět nejvýznamnějších značek, jak ukázala zpráva zde.

Realme GT
Realme GT | foto: vlastní

Na konkurenci útočí cenou i inovacemi

Ostrý růst přinesl Realme několik „nej“. Už po devíti čtvrtletích od svého vzniku zaznamenalo 50 milionů dodávek do prodejní sítě, což se tak rychle nikomu před tím nepovedlo. A dalším významným úspěchem, který si Realme připsalo letos, je největší meziroční růst ze všech značek chytrých telefonů, které patří do TOP 10 na světě.

Překonání stomilionové hranice navazuje na další primáty. Jako první představilo Realme 125W UltraDart dobíjecí technologií. Bylo také mezi prvními, kteří vybavili své telefony procesorem Qualcomm Snapdragon 888 nebo 64Mpx fotoaparátem. Poslední horkou novinkou značky je ekosystém bezdrátového magnetického nabíjení MagDart.

Total
1
Shares