Realme Book

Realme Book vypadá jako MacBook Air. Kdy dorazí?

  • Realme Book je prvním přenosným počítačem výrobce
  • Inspiraci čerpá u Apple MacBooku Air, výbavou nezklame

Mladá značka Realme do toho pořádně obula. V Evropě už je pátým největším výrobcem a na českém trhu je dokonce čtvrtá. A nehodlá se s tím jen tak smířit. Do povědomí veřejnosti se chce ale zapsat i výrobou notebooků. Už brzy firma ukáže svůj první laptop se zajímavou výbavou a navíc i zajímavou cenou.


Nepřehlédněte: Soutěž s Realme: vyhrajte hodinky Realme Watch 2 a sluchátka Buds Air 2 Neo


Realme Book jako Air od Apple?

Realme Book si designově vezme inspiraci od nejlepšího, tedy MacBooku Air od společnosti Apple. Po otevření víka by na uživatele měl vykouknout displej s poměrem stran 3:2. Pro připojení periferií a nabíjení poslouží dva USB-C konektory a softwarem bude operační systém Windows 10 s předinstalovanou kancelářskou sadou Microsoft Office. Bezpečí uživatelských dat zajistí kruhová čtečka otisků prstů umístěná v pravé části šasi v prostoru mezi displejem a klávesnicí.

Realme Book
Připravovaný notebook Realme Book | foto: Realme

Procesor Intel a podsvícená klávesnice

Velmi slušný výkon zajistí procesor Intel Core i5 11. generace, ale přesný typ procesoru neznáme. V další výbavě se objeví podsvícená klávesnice, která usnadní psaní za snížených světelných podmínek, což prozradila indická pobočka Realme. A zajímavým údajem by jistě byla i kapacita baterie, abychom věděli, jak dlouho laptop vydrží bez elekrtické zásuvky. Tu ale bohužel neznáme.


Nepřehlédněte: Xiaomi Mi Band 6 nově poslouží i jako svítilna


Nejistý je i samotný název nového notebooku Realme, protože některé zprávy o něm hovoří jako o Realme Booku, zatímco jiné jako o Realme Booku Slim. Je možné, že jako RealmeBook se bude prodávat vyhradně v Číně, kdežto na jiných trzích bude zalistován pod názvem Realme Book Slim. Datum představení prvního notebooku Realme je stanoveno na 18. srpna.

Jak na tom je konkurence?

Do segmentu přenosných počítačů už dříve vstoupili i jiní čínští výrobci smartphonů. Vzpomeňme například Huawei s jeho úspúěšnou řadou MateBook nebo Xiaomi. Ani jejich produkty ve většině případů nezapřou inspiraci u počítačů Apple, což platí i pro nedávno představený Mi Notebook X Pro, který Xiaomi prezentuje jako svou novou vlajkovou loď mezi přenosnými počítači.

Total
0
Shares