Prodeje Pixelů raketově rostou

Prodeje Pixelů raketově rostou. Google si mne ruce a plánuje zaútočit na iPhony

  • Google se chlubí rekordními prodeji chytrých telefonů Pixelů 6
  • Šéf společnosti Sundar Pichai ohlásil skvělé hospodářské výsledky

Google se s chytrými telefony Pixel 6 a Pixel 6 Pro dlouhé době vrátil na pole prémiových smartphonů. Oba mají skvělou výbavu a tak nijak neztrácí na špičkovou konkurenci, což se odrazilo ve zvýšeném zájmu fanoušků a zákazníků.


Nepřehlédněte: Máte mobil s Androidem? Tato aplikace krade hesla k bankovnictví. Okamžitě ji odinstalujte


Pixely zatím mobilní svět nedrtí

Telefony od Googlu nikdy netrhaly žebříčky nejprodávanějších telefonů, ale situace se v posledních letech pomalu mění k lepšímu. Šéf americké technologické společnosti Sundar Pichai se nyní nechal slyšet, že poslední čtvrtletí uplynulého roku bylo z pohledu řady Pixel vůbec tím nejúspěšnějším a dodal, že se firmě částečně podařilo eliminovat problémy, které přetrvávají v dodávkách klíčových komponent.

Prodeje Pixelů raketově rostou
Prodeje Pixelů raketově rostou. Zdroj: Jonas Elia / Unsplash

Prodeje smartphonů rostou

„Ve čtvrtém čtvrtletí 2021 jsme překonali všechny dosavadní rekordy v prodejích Pixel zařízení. Došlo k tomu i přes mimořádně náročné podmínky, které stále panují v dodavatelském řetězci. Reakce na Pixely 6 od našich zákazníků a spolupracujících partnerů byla neuvěřitelně pozitivní. Díky prvkům umělé inteligence jsou Pixely mnohem užitečnějšími telefony,“ řekl.


Nepřehlédněte: Google zaútočí na Samsung. Pixel Notepad bude překvapivě levný skládací telefon


Přesná čísla Google nezveřejnil, ale jak jsou telefony úspěšné, se dá odhadnout z finančních výsledků. V posledním kvartálu 2021 činily celkové tržby divize zařízení a služeb 69 miliard amerických dolarů, zatímco ve stejném období předloni vykázala „jen“ 52,8 miliardy dolarů. Provozní zisk tvořil 26 miliard dolarů, což znamená nárůst o 7 miliard ve srovnání s předloňským rokem. Protože Pixely 6 byly uvedeny trh loni na podzim, vše nasvědčuje tomu, že „čtvrtletní rekord“ mají na svědomí právě nové smartphony.

 

Porovnávat prodejní čísla Pixelů a ostatních konkurentů by samozřejmě nebylo není úplně fér. Většina konkurence se totiž může spolehnout na mnohem větší margetingovou podporu. V posledních dvou letech se ale situace mění. Google už chce mít víc než jen vlastní referenční přístroje a snaží se částečně napodobit úspěch konkurenčních iPhonů.

Zdroj náhledové fotografie: Jonas Elia / Unsplash

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. To jsou ty mobily kterým praskají displeje při nabíjení nebo při pouhém tahání z kapsy ? ( 6 PRO )

  2. Ne to jsou ty které nemají u nás podporu 5G sítí a nemají ani volte.

Comments are closed.