Skládací telefon Google Pixel Notepad

Google zaútočí na Samsung. Pixel Notepad bude překvapivě levný skládací telefon

  • Pixel Notepad zvolí atraktvní cenu
  • Má být mnohem levnější než Samsung Galaxy Z Fold3
  • Vysoký výkon telefonu zajistí procesor Tensor

Zdroje obeznámené s plány Google už delší dobu tvrdí, že společnost pracuje na svém první skládacím telefonu. Nové zařízení z řady Pixel má být představeno ještě do konce letošního roku.


Nepřehlédněte: Google Pixel 6a bude malý a ultra výkonný. Dali byste si říct?


Ohebný Pixel Notepad

Že od myšlenky ohebného smartphonu Google opravdu neupustil, naznačuje jak výkonnostní test Geekbench, v němž se utajovaný telefon nedávno objevil, tak i nejnovější informace serveru 9to5google.

Ten tvrdí, že se mobil bude prodávat pod označením Pixel Notepad a nikoli Pixel Fold, jak se spekulovalo. A nádavkem přidává i předpokládanou cenu telefonu. V zámoří se má prodávat za 1 400 dolarů, což je o 400 dolarů méně, než se nabízí Galaxy Z Fold3.

Prémiový procesor, ale výběhový fotoaparát

Stejný web už dříve uvedl, že v zavřeném stav není Pixel Notepad tak moc protažený do výšky jako Samsung, ale je spíše čtvercový. Designem se tedy podobá spíše modelu Oppo Find N, nikoli Foldu. Pixel Notepad bude používat identický procesor vlastní výroby, kterým jsou premiérově osazeny oba aktuální modely Pixel 6 a Pixel 6 Pro, tedy Tensor. Výkonu tedy bude habaděj.

Co se fotoaparátu týče, tak hlavním senzorem bude osvědčený 12Mpx čip (Sony IMX363), který známe z telefonů Pixel řady 2 až 5. Využití 50Mpx senzoru Samsung GN1 z Pixelu 6 bylo údajně zamítnuto kvůli jeho rozměrům (prý by se nevešel do těla telefonu). K dispozici má být i 12Mpx ultraširokoúhlý snímač a dva 8Mpx foťáky pro selfie, kdy jeden bude na vnější a druhý na vnitřní obrazovce.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash

Total
1
Shares