AirPods

Proč se jedno bezdrátové sluchátko AirPodů vždy vybije rychleji než druhé?

  • AirPody od Applu jsou špičková bezdrátová sluchátka
  • Trápí je ale známý nešvar – jedno sluchátko se vždy vybije rychleji
  • Víme, co je důvodem

Používáte bezdrátová sluchátka AidPods a všimli jste si, že jedno se vždy vybije rychleji než druhé? Experti po letech konečně prozradili, co je důvodem.


Nepřehlédněte: WhatsApp změní pravidla chatovací hry. Nová funkce se vám bude hodit


Bezdrátová sluchátka AirPods jsou špičkou na trhu

AirPody od společnosti Apple patří mezi nejoblíbenější bezdrátová sluchátka na trhu. Je známo, že používají sofistikovaný software, který jim umožňuje bezproblémovou funkčnost napříč všemi produkty s nakousnutým jablkem ve znaku.

Snadno se tedy používají, jejich kvalita je špičková, použitý hardware je prvotřídní, perfektně hrají, tak kde je problém?

No, pokud AirPody sami vlastníte, myslíme, že víte, o čem je řeč. Určitě vás napadla otázka, proč se vždy jedno sluchátko vybije rychleji než druhé? 

AirPods, AirPody
Zdroj: FONETECH.CZ

Jedno sluchátko se vybíjí rychleji. Proč?

Bezdrátová sluchátka Applu se skládají z mnoha součástek, z nichž každá má vliv na výdrž baterie. Na vybíjení má samozřejmě vliv i to, k čemu je používáte, ať už k telefonování, nebo jen k poslechu hudby.

Pokud pozorujete, že se jedno z nich vybíjí rychleji než druhé, věřte nebo ne, existuje pro to jednoduché vysvětlení. Jakmile totiž sluchátka vytáhnete z pouzdra, automaticky se jedno stane mikrofonem a druhé pro změnu reproduktorem. A ano, AirPod, který slouží jako mikrofon, se vybíjí rychleji. Jak tomu zabránit?

V zásadě platí, že pokud je jedno konkrétní sluchátko po dlouhou dobu používáno jako mikrofon, může to vést k degradaci baterie a nezvratnému snížení jeho výdrže.

Chcete-li tento problém vyřešit, připojte sluchátka k iPhonu a proveďte následující kroky:

  1. Otevřete Nastavení a klepněte na pole AirPods pod svým Apple ID.
  2. Poté skrolujte dolů a klepněte na možnost Mikrofon.
  3. Vybírat lze mezi těmito možnostmi: Automaticky přepínat AirPody, Vždy Levý AirPod, Vždy Pravý AirPod

Výběr první možnosti může vypadat jako nejpohodlnější a nejužitečnější, ale pokud jste si všimli, že se jeden konkrétní AirPod (třeba pravý) dlouhodobě vybíjí rychleji než druhý, zvolte na nějakou dobu možnost „Vždy Levý“ – tím rychlejšímu vybíjení zamezíte.

Zdroj náhledové fotografie: Jackson Simmer / Unsplash, zdroj: techRadar

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.