WhatsApp

WhatsApp změní pravidla chatovací hry. Nová funkce se vám bude hodit

  • WhatsApp se připravuje na velkou novinku
  • Nabídne integraci i dalších chatovacích aplikací
  • V první plně bude pouze FB Messenger

WhatsApp, prakticky nejoblíbenější ze všech chatovacích aplikací, brzy nabídne funkci, po které uživatelé volají již roky. Skoro by se dalo říct, že jde o ideální představu snad všech uživatelů o tom, jak by chatovací aplikace měly fungovat. Uznejte sami…


Nepřehlédněte: WhatsApp dál posiluje zabezpečení. Brzy nabídne užitečné vylepšení pro uzamčené chaty


WhatsApp a Messenger v jednom

Šušká se o tom, že WhatsApp prý začne agregovat konverzace z Facebook Messengeru, aby uživatelé nemuseli otevírat každou aplikaci zvlášť, ale vystačili si s jednou jedinou.

V minulosti o této funkci informoval server WABetaInfo. Následně práci na této funkci potvrdil i jeden z šéfů WhatsAppu pro magazín Wired: „Existuje skutečné napětí mezi nabídkou snadného způsobu, jak tuto interoperabilitu nabídnout třetím stranám, a současným zachováním laťky soukromí, bezpečnosti a integrity aplikace WhatsApp.“

Tím nastínil možná rizika. Pravděpodobně i kvůli tomu bude v této funkci ze začátku dostupný pouze Facebook Messenger, coby projekt rovněž z holdingu společnosti Meta. Chatovací aplikace třetích stran, jako je Signal nebo Telegram, se budou muset s WhatsAppem domluvit na podmínkách.

WhatsApp
Zdroj: Meta

EU brzdí iMessage

Chatovací nástroj iMessage z ekosystému Apple do nabídky v první vlně zahrnut nebude. Důvodem je, že cílem tohoto kroku společnosti WhatsApp není pouze usnadnit uživatelům život. Vychází z nového zákona EU, který požaduje, aby spolu největší aplikace pro zasílání zpráv vzájemně komunikovaly.

Směrnice EU kromě jiného také stanoví, že end-to-end šifrování musí být pro uživatele zachováno i napříč platformami a že se k této funkci musí přihlásit, místo aby k ní aplikace měly automatický přístup.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Metro

Total
0
Shares